pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2020
  • wyświetleń: 3083

Zmarł Eryk Kłos, radny gminy Kobiór, wieloletni prezes OSP Kobiór

Zmarł druh Eryk Kłos, wieloletni prezes OSP Kobiór, członek ZP OSP RP w Pszczynie, społecznik, lokalny patriota. Był radnym, członkiem Zarządu Gminy Kobiór III kadencji (1998 - 2002) i radnym VI kadencji (2010- 2014).

Eryk Kłos
Zmarł Eryk Kłos, wieloletni prezes OSP Kobiór · fot. Piotr Kaczmarczyk


Eryk Kłos zaangażowany był w wiele kobiórskich przedsięwzięć. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy Kobiór utracił samodzielność i był dzielnicą miasta Tychy, pracował w Komitecie Osiedlowym Samorządu Mieszkańców i przez pewien czas był jego przewodniczącym. Zabiegał w Urzędzie Miasta o remonty dróg, budowę wodociągu, powiększenie centrali telefonicznej i budowę gazociągu. Następnie był przewodniczącym społecznego komitetu gazyfikacji Kobióra, budował kaplicę cmentarną w latach 80 ub. wieku, a także przewodniczył budowie kaplicy św. Antoniego na osiedlu w Kobiórze.

Od 1991r. śpiewał w chórze "Harmonia", którego był prezesem do 2011 r. Śpiewał również w zespole "Kobiórzanie" i był jednym z inicjatorów jego założenia w 2006 r. W 1995 r. doprowadził do odrodzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobiórze będąc następnie jej prezesem. Od 1999 r. był czynnym członkiem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Pszczynie. Pełnił tam funkcję sekretarza, a w ostatniej kadencji wiceprezesa. Od początku, czyli od 2003 r. był członkiem zarządu kobiórskiego koła Związku Górnośląskiego.

Doceniając jego zasługi Kapituła Nagrody Pro Publico Bono uhonorowała w 2013 r. Eryka Kłosa honorową nagrodą Pro Publico Bono - statuetką św. Urbana za działalność na rzecz dobra publicznego.

Msza Św. Żałobna za zmarłego odbędzie się 4 listopada w kościele Wniebowzięcia NMP w Kobiórze o godz. 10:00.

BM / pless.pl, źródło: OSP Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.