pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2020
  • 2 listopada 2020
  • wyświetleń: 3490

Kwesta listopadowa na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio w Internecie

Za nami:

Po raz pierwszy od wielu lat 1 listopada nie odbędą się kwesty na cmentarzach organizowane przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

Kwesta na cmentarzach dla Hospicjum im. Ojca Pio
Po raz pierwszy od wielu lat 1 listopada nie odbędą się kwesty na cmentarzach · fot. mat. organizatora


To duża strata dla hospicjum. Kwesty 1 listopada były dla organizacji ważnym źródłem dofinansowania. Dzięki ofiarności społecznej w ubiegłym roku hospicjum udało się pozyskać podczas takich zbiórek ponad 50 tys. zł. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa jest to niemożliwe.

Tymczasem potrzeby rodzin osób chorych właśnie w czasie epidemii są większe, a hospicjum od marca rejestruje coraz więcej pacjentów. Pod koniec października jednocześnie pod opieką hospicjum znajdowało się 100 osób. Ze względu na bardzo utrudniony dostęp do przeciążonych jednostek służby zdrowia, zespoły hospicjum są często jedynymi, na które chory i jego najbliżsi mogą liczyć.

W tej sytuacji hospicjum zwraca się z prośbą o wsparcie i przekazywanie datków w ramach kwest na cmentarzach poprzez wpłaty internetowe od 1 do 12 listopada. Można przyłączyć się do zbiórki na Facebooku pod hasłem "Hospicjum... Pamiętam!" lub wykonać przelew bezpośredni na konto hospicjum: 03 1020 2528 00000702 0015 2728. Za każdą wpłatę hospicjum serdecznie dziękuje.

kwesta online


Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie działa nieprzerwanie od 21 lat. Jest organizacją społeczną, która chorego obejmuje opieką całościową od świadczeń medycznych wykwalifikowanych specjalistów po pomoc fizjoterapeutów, psychologów, wolontariuszy i wsparcie materialne. Hospicjum to pomoc, która nie ogranicza się tylko do tego "co trzeba zrobić", lecz poprzez szczerą troskliwość i wrażliwość osób zaangażowanych do tego "ile jeszcze można zrobić".

Coroczne kwesty 1 listopada były okazją do zbiórek datków, ale także rozmów, w których często wyrażano wdzięczność lub podkreślano potrzebę działalności hospicjum. − Wszystkie te rozmowy były dla nas źródłem wzmocnienia. W tym roku tego wszystkiego zabraknie − mówi Teresa Buczak, prezes pszczyńskiego hospicjum.

BM / pless.pl, źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.