pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 października 2020
  • wyświetleń: 1718

Kolejne wsparcie dla dzieci z domu dziecka i pieczy zastępczej

Powiat pszczyński zakupił meble i artykuły tekstylne do wyposażenia miejsc kwarantanny w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Dodatkowo nabył urządzenia wielofunkcyjne, które trafią także do rodzin zastępczych.

piecza zastępcza
Kolejne wsparcie dla dzieci z domu dziecka i pieczy zastępczej · fot. Powiat


Łóżka, szafy, pościel, kołdry i poduszki to tylko niektóre z mebli i artykułów tekstylnych, które już niebawem zostaną przekazane wychowankom Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" oraz "Ostoja" w Pszczynie.

Zakupionych zostało także 16 urządzeń wielofunkcyjnych z tonerami, które trafią głównie do rodzin zastępczych z powiatu pszczyńskiego. - Sprzęt ma służyć wsparciu procesu edukacji oraz wyrównywaniu szans dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. I dodaje, że początkiem listopada spodziewana jest kolejna dostawa, m.in. komputerów, urządzeń wielofunkcyjnych, miernika ozonu i bezdotykowego dozownika automatycznego do dezynfekcji rąk.

Do tej pory powiat pszczyński dla placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej zakupił 48 laptopów, sprzęt audiowizualny, termometry, ozonatory i środki ochrony osobistej.

Wyposażenie miejsc kwarantanny oraz sprzęty i środki ochrony zostały zakupione w ramach projektu "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19". Powiat pszczyński na realizację zadania otrzymał niemal 240 tys. zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

logotyp

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.