pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 października 2020
  • 1 listopada 2020
  • wyświetleń: 14035

[ZDJĘCIA] Centrum przesiadkowe w Goczałkowicach-Zdroju jest gotowe

Zakończyła się budowa centrum przesiadkowego. Przy ul. Parkowej powstały parkingi, zatoki dla busów, dojście na perony oraz droga dojazdowa z chodnikiem i drogą rowerową. Wkrótce pojawią się nowe nasadzenia.

Centrum przesiadkowe w Goczałkowicach-Zdroju jest gotowe - 28.10.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Dużym problemem w rejonie Zdroju zawsze była niewystarczająca liczba miejsc parkingowych. Teraz to się zmieniło. Dzięki zrealizowanej przez Urząd Gminy inwestycji na obrzeżach uzdrowiska, w miejscu, które jeszcze rok temu było zaniedbane i porośnięte chwastami, powstały parking samochodowy i parking rowerowy. Wybudowana została również droga dojazdowa do centrum przesiadkowego, wzdłuż której także pojawiły się miejsca postojowe.

- Naszym celem było ułatwienie dojazdu do Zdroju oraz tamtejszego dworca kolejowego, z którego korzystają mieszkańcy czy turyści odwiedzający gminę. Jednocześnie porządkujemy ruch w tej części Goczałkowic. Dojazd do centrum przesiadkowego odbywa się od strony ul. Krzyżanowskiego, na ul. Parkowej obowiązuje zakaz ruchu za wyjątkiem dojazdu do posesji - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Centrum przesiadkowe w Goczałkowicach-Zdroju jest gotowe - 28.10.2020
Centrum przesiadkowe w Goczałkowicach-Zdroju jest gotowe - 28.10.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W ramach inwestycji realizowanej przez Urząd Gminy na obrzeżach uzdrowiska powstały: parking samochodowy na 30 miejsc (w tym 3 dla niepełnosprawnych), parking rowerowy - wiata z 15 miejscami, dwie zatoki dla busów, dojście dla pieszych i rowerzystów (prowadzące do dworca kolejowego i na perony - o długości 60 mb) oraz droga dojazdowa od ul. Krzyżanowskiego do Centrum przesiadkowego o długości prawie 400 mb, z chodnikiem dla pieszych, drogą rowerową i miejscami postojowymi.

Prace wykonała firma ANW z Goczałkowic-Zdroju. Dziś miał miejsce odbiór, oczekujemy na zgodę na użytkowanie. Wartość inwestycji to prawie 5 mln zł. Gmina Goczałkowice-Zdrój pozyskała dofinansowanie na jej realizację w wysokości ponad 2,8 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Ale to nie koniec prac w w tym rejonie. - Bardzo ważne dla nas jest zagospodarowanie zieleni w tym miejscu, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego oraz uzdrowiska. Dlatego jeszcze w tym roku pojawią się nowe nasadzenia przy drodze dojazdowej do centrum przesiadkowego. W rejonie samego parkingu prace związane z zagospodarowaniem zieleni prowadzone będą wiosną przyszłego roku. Pamiętajmy, że w sąsiedztwie centrum przesiadkowego PKP wybuduje przejście podziemne pod torami - przyznaje wójt Gabriela Placha.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.