pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 października 2020
  • wyświetleń: 2040

Środki ochrony i dezynfekcyjne dla pszczyńskich przychodni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

38 przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w powiecie pszczyńskim do końca tygodnia otrzyma środki ochrony, m.in. maseczki, rękawiczki, fartuchy i płyny do dezynfekcji.

środki ochrony
Środki ochrony i dezynfekcyjne dla pszczyńskich przychodni · fot. Powiat


Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w ramach działań związanych z przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa SARS-CoV-2, przekazał środki ochrony osobistej oraz dezynfekcyjne dla zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej funkcjonujących na terenie powiatu pszczyńskiego.

W sumie do przychodni w powiecie pszczyńskim trafi 38 tys. maseczek trójwarstwowych, 760 masek ochronnych FFP2, 19 tys. rękawiczek jednorazowych, 76 płynów do dezynfekcji powierzchni o pojemności 5 litrów, 38 termometrów bezdotykowych, 380 fartuchów niejałowych, 190 gogli ochronnych, 380 przyłbic ochronnych i 29 pulsoksymetrów.

Środki zostały odebrane z Magazynu Sprzętu Obrony Cywilnej, Sprzętu Przeciwpowodziowego i Rezerw w Tychach i są rozdysponowywane za pośrednictwem Wydziału Kontroli i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Pszczynie (Pszczyna, ul. Korfantego 6 - budynek tzw. "Zarządcówki"), po wcześniejszym telefonicznym zarezerwowaniu terminu odbioru.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj