pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 października 2020
  • 29 października 2020
  • wyświetleń: 21912

Odnaleziono żubry, które uciekły z rezerwatu w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

W środę, 28 października informowaliśmy o możliwości napotkania w lesie trzech żubrów, które uciekły z rezerwatu w Jankowicach. Dziś zwierzęta zostały odnalezione i wkrótce wrócą do domu.

żubry
Z rezerwatu w Jankowicach uciekły 3 żubry! · fot. Nadleśnictwo Kobiór


Leśnicy namierzyli poszukiwane żubry w kompleksie leśnym w okolicy miasta Tychy. - Żubry zostały zlokalizowane, są pod stałą obserwacją. Zwierzęta będą dokarmiane - tak, żeby się przyzwyczaiły do wchodzenia do skrzyń transportowych. Mamy nadzieję, że jutro lub pojutrze zostaną przetransportowane do rezerwatu - czyli wrócą do domu - przekazała dziś naszej redakcji Elżbieta Wójtowicz, kierownik Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach.

Trzy żubry, na co dzień żyjące w rezerwacie przyrody "Żubrowisko" w Jankowicach, prawdopodobnie w poszukiwaniu swoich przysmaków, opuściły teren rezerwatu. Żubry zostały zauważone w okolicach dzielnicy Tychów - Cielmic, która położona jest w południowo-wschodniej części miasta, przy drodze krajowej nr 1. W tamtejszych lasach, które łączą się z kompleksem rezerwatu, zwierzęta zauważył spacerujący mieszkaniec, o czym niezwłocznie zawiadomił Nadleśnictwo Kobiór. Leśnicy na bieżąco patrolują teren w poszukiwaniu zwierząt.

BM, ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj