pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 października 2020
  • wyświetleń: 976

Zalety kosiarek bębnowych

Materiał partnera:

Kiedy zbliża się jesienna pora roku, a przyroda budzi się do życia, często konieczne okazuje się skoszenie trawnika. Jest to zmora wielu osób, bowiem jest to stosunkowo nudna i żmudna zabawa. Coraz więcej osób decyduje się na zakup kosiarek bębnowych, które z dnia na dzień zyskują większą popularność.

Zalety kosiarek bębnowych


Jakie zalety takiego rozwiązania możemy wyróżnić? Co decyduje o tym, że to kosiarki bębnowe są wybierane przez nas tak często? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w celu uzyskania odpowiedzi na powyższe pytania.

Wysoka jakość koszeniaPrzede wszystkim kosiarki bębnowe charakteryzują się stosunkowo wysoką jakością koszenia. Gdybyśmy mieli dość obrazowo przedstawić sprawę, moglibyśmy stwierdzić, że zdecydowana większość kosiarek po prostu mieli trawę, czyli ją urywa, a w konsekwencji skraca się jej długość. Inaczej wygląda to w przypadku kosiarek wrzecionowych, bowiem w tym przypadku mamy zasadę działania przybliżoną do nożyczek.

Tego typu urządzenia tną trawę, dlatego też mamy do czynienia ze skracaniem bezinwazyjnym. Trawa nie jest więc poszarpana, lecz precyzyjnie przycięta, co świetnie się prezentuje. Dodatkowo już nigdy nie będziemy świadkami sytuacji, w której końcówka trawy żółknie. Nie da się ukryć, że trawnik prezentuje się zdecydowanie korzystniej, niż w przypadku innych rodzajów kosiarek.

Stosunkowo niskie koszty działaniaKażdy, kto posiadał kiedyś kosiarkę elektryczną lub spalinową, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak drogie są to urządzenia w eksploatacji. Oprócz tego, że konieczne okaże się dokonanie opłat za prąd lub paliwo, to dodatkowo regularnie dochodzi do mniejszych i większych awarii. Ich naprawa jest często dość kosztowna, podobnie zresztą jak zakup nowego sprzętu.

Całkiem inaczej wygląda to w przypadku kosiarek bębnowych. Mówi się, że regularnie z niej korzystając, zapłacimy tylko raz — kupując ją. Jej koszt jest stosunkowo niski i oscyluje w granicach 400 zł. Sam proces koszenia jest zupełnie darmowy. Tego typu kosiarki charakteryzują się dużą wytrzymałością.

Warto zainteresować się modelem, który jest w stanie sam się naostrzyć, wówczas koszty eksploatacji są zerowe. Oczywiście przy tym wszystkim nie można zapomnieć o regularnym czyszczeniu i ewentualnym korygowaniem bębna.

Duży uniwersalizm działaniaOgromną zaletą jest to, że kosiarki bębnowe nadają się do koszenia właściwie każdej powierzchni. Standardowo jest to obszar wynoszący około 200-300 metrów, jednakże w praktyce to od nas zależy, na jak duży obszar się zdecydujemy. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że w tym przypadku ukształtowanie terenu nie odgrywa żadnej roli. Płaski, a może pagórkowaty?

Kosiarki bębnowe poradzą sobie z każdym bez większych problemów. Również rodzaj trawy nie odgrywa najmniejszego znaczenia, tego typu urządzenia koszą prawie wszystko. Dlatego też, kiedy jesteśmy posiadaczami dobrej kosiarki o dość szerokich kołach, a także z możliwością zmiany wysokości koszenia, wówczas jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym trawnikiem.