pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 października 2020
  • wyświetleń: 751

Łóżka kontynentalne - wady i zalety

Materiał partnera:

Łóżka do sypialni są elementem obowiązkowym wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Są one takimi sammy ważnymi meblami w sypialni, jak szafy przesuwne. Znane ludzkości od dawna, obecnie przybierają coraz ciekawsze formy, które są nie tylko doskonałą dekoracją, ale zapewniają również dużą funkcjonalność.

Łóżko kontynentalne - wygoda dla każdego

Dzięki temu, że materac łóżka tego typu znajduje się bardzo wysoko, można mieć pewność, że każdemu będzie na nim wygodnie - zarówno osobom niskim, jak i bardzo wysokim. Wstawanie z niego nie jest bardzo utrudnione, a i kładzenie się nie przysparza problemów.

Dodatkowo, to idealne rozwiązanie dla osób z problemami zdrowotnymi, których ruchomość jest w niewielkim stopniu upośledzona. Dzięki wysokiej pozycji materaca, wstawanie i kładzenie się jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku klasycznych, niskich łóżek drewnianych.

Niepowtarzalny design

Za jego niepowtarzalnym wyglądem przemawia również fakt, że w całości powstało z wysokiej klasy materiału, a wnętrze to ergonomiczny materac sprężynowy, oferujący dużą wygodę. Elementem, którego nie można znaleźć w żadnym innym modelu, jest także pokryty obiciem zagłówek. Umożliwia on wygodny wypoczynek nie tylko w pozycji leżącej, ale także na siedząco. Nie ma już konieczności brania do czytania dodatkowych poduszek - wystarczy wybrać literaturę i usadowić się na łóżku, korzystając z wygody, jaką oferuje tapicerowane wezgłowie.

Wygoda i pojemność

Wszystkie łóżka kontynentalne umieszczone są na wysokich nóżkach, obitych materiałem. Dodatkowo większość modeli umożliwia wygodne chowanie wybranych przedmiotów wewnątrz. Techniki otwierania łóżka są różne i mogą polegać między innymi na podniesieniu materaca lub jego złożeniu.

Pojemnik pozwala zaoszczędzić przestrzeń na przykład w szafie. Dzięki dużym rozmiarom łóżka, z łatwością pomieści również takie przedmioty jak dodatkowa kołdra dla gości czy pościel. To także idealne miejsce na przechowywanie rzadko używanych rzeczy.