pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 października 2020
  • wyświetleń: 2035

W dobie pandemii policjanci docierają do szkół online

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Ze względu na bezpieczeństwo oraz obostrzenia związane z koronawirusem, Sznupek postanowił odwiedzić dzieci w szkole za pomocą internetu. Wspólnie z pszczyńskimi policjantami zorganizował cykl spotkań online.

W dobie pandemii policjanci docierają do szkół online · fot. KPP Pszczyna


Sznupek uwielbia spotkania z dziećmi, dlatego w dobie pandemii odwiedza je online. Wspólnie z mł.asp. Szymonem Czyszem prowadzi lekcje odnośnie bezpieczeństwa, za pomocą internetu. W zeszłym tygodniu odbyły się z spotkania z uczniami ze szkół podstawowych, w których udział wzięło łącznie ponad 150 osób.

Były to lekcje nietypowe. Dzieci siedziały w szkolnych salach a Sznupek wraz z policjantem wyświetlali się na ekranie komputera. Taka forma edukacji była miłym zaskoczeniem dla uczniów. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez Sznupka, miały też do niego wiele pytań. Do wszystkich uczniów, za pomocą poczty elektronicznej, zostały rozesłane kolorowanki z wizerunkiem Sznupka. Dzieci były zachwycone i obiecały starannie je pokolorować.

Tematem spotkań było bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły. Sznupek w sposób rzeczowy wytłumaczył dzieciom jak należy zachowywać się bezpiecznie na drodze. Przypomniał im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniał o obowiązku zapinania pasów w samochodzie. Udzielił im także kilku porad, jak zachować się w trudnych sytuacjach. W tej nietypowej lekcji pomógł także znany dzieciom SpongeBob Kanciastoporty, który występował w wyświetlanych slajdach. Wskazywał prawidłowe zachowania na drodze.

Sznupek oraz uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania. Mamy nadzieję, że będą się one odbywać często, a taka forma edukacji będzie owocna pomimo panującej pandemii.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj