pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 października 2020
  • wyświetleń: 7442

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie - tygodniowy raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Od kilkunastu dni w naszym powiecie następuje bardzo duży wzrost zachorowań. Według informacji z 23 października pszczyńska policja kontroluje 527 adresów, pod którymi przebywa 512 osób w izolacji domowej (osoby z potwierdzonym zakażeniem) oraz 554 w kwarantannie. Dwóch mieszkańców z gmin Pszczyna i Miedźna zmarło. Przedstawiamy dane dotyczące okresu 17-23 października.

Dane podawane przez tyski sanepid nie są tożsame z informacjami policji. Informacje sanepidu w obecnej sytuacji spływają wolniej.

Według sanepidu od 17 października do dnia dzisiejszego odnotowano 111 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tyski sanepid poinformował, także o 33 ozdrowieńcach i dwóch kolejnych zgonach.

Dodatnie wyniki badań wykazano w próbkach pobranych od 52 osób gminy Pszczyna, 23 osób gminy Miedźna, 17 osób gminy Goczałkowice-Zdrój, ośmiu z gminy Kobiór, sześciu z gminy Pawłowice oraz pięciu z gminy Suszec.

Wirusa pokonało 16 osób z gminy Pszczyna, osiem z gminy Miedźna, trzy z gminy Goczałkowice-Zdrój, trzy z gminy Suszec, dwie z gminy Pawłowice oraz jedna z gminy Kobiór.

Z przykrością przyjęliśmy informacje o śmierci 85-letniego mieszkańca gminy Pszczyna oraz 61-letniego mężczyzny z gminy Miedźna. Bliskim zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1539. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1339. ozdrowieńców. Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej sanepidu objętych jest 453. mieszkańców.

Poniższa grafika przedstawia aktualną sytuację epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim, ilość potwierdzonych zakażeń, ozdrowieńców, zgonów i objętych kwarantanną.

23.10

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj