pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 października 2020
  • wyświetleń: 2966

Chcesz załatwić sprawę w Urzędzie Miejskim? Sprawdź zasady bezpieczeństwa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Urząd Miejski w Pszczynie pracuje we wszystkie dni robocze w standardowych godzinach. Realizowane są wszystkie zadania, jednakże z uwagi na bezpieczeństwo pewnym ograniczeniom może podlegać bezpośrednia obsługa klienta.

dozowniki do dezynfekcji rąk w UM Pszczyna
Każda osoba wchodząca do urzędu jest zobowiązana do dezynfekcji rąk · fot. UM Pszczyna


Mieszkańcy są proszeni o wizytę wyłącznie w sprawach pilnych, które wymagają osobistego stawiennictwa, po wcześniejszych kontakcie telefonicznym. Taka procedura ma ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

- W budynkach Urzędu Miejskiego w Pszczynie obowiązują zasady, które mają zminimalizować ryzyko zarażenia SARS-CoV-2. Podyktowane są one bezpieczeństwem mieszkańców oraz pracowników instytucji - mówi sekretarz gminy Urszula Piesiur.

Na terenie urzędu obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania nosa i ust. Konieczne jest także zastosowanie dwumetrowego dystansu, zgodnie z oznaczeniami wewnątrz budynku. Każdy jest zobowiązany do dezynfekcji rąk. Dozowniki z płynami znajdują się przy wejściu do urzędu, a także w kilku miejscach wewnątrz budynku. W celu zwiększenia bezpieczeństwa w miejscach, gdzie prowadzona jest bezpośrednia obsługa klienta zamontowane zostały szyby.

Liczba klientów obecnych na terenie urzędu jest dostosowana do zapewnienia wszystkim bezpiecznych warunków. Przed wejściem do budynków urzędu w godzinach pracy znajdują się specjalne skrzynki, do których można wrzucać korespondencję skierowaną do Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Wzory wniosków dostępne są do pobrania na stronie urzędu. Zalecamy, aby w miarę możliwości wszelkie płatności realizować przy pomocy bankowości elektronicznej.

- Urząd Miejski w Pszczynie pozostaje otwarty dla mieszkańców, aczkolwiek apelujemy do mieszkańców, żeby z uwagi na ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem przychodzili do urzędu wyłącznie w sprawach pilnych, które wymagają osobistego stawiennictwa, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i umówieniu wizyty telefonicznie z pracownikiem merytorycznym. Pozwoli to na sprawniejszą obsługę - dodaje sekretarz gminy.

Telefony i adresy mailowe są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pszczynie www.pszczyna.pl w zakładce Urząd Miejski.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj