pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 października 2020
  • wyświetleń: 5086

Rozstrzygnięto konkurs na imię dla małej żubrzycy!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Spośród 383 propozycji jury wybrało imię dla żubrzyczki - córki Placki oraz Plisara urodzonej 13 czerwca tego roku. Jak będzie się nazywać najmłodsza mieszkanka Pokazowej Zagrody Żubrów?

Plessaria
Mała żubrzyca będzie nazywać się Plessaria · fot. Pokazowa Zagroda Żubrów


Po długich obradach, które w związku z obecną sytuacją po raz pierwszy przyjęły charakter mobilno-telefoniczno-mailowych dysput na szczeblu krajowym, jury doszło do porozumienia. Od tej chwili żubrzyca nazywać się będzie PLESSARIA. Pomysłodawczynią imienia dla żubrzycy jest pani Barbara.

- W pierwszej kolejności zwróciliśmy uwagę na umiejętność przekazania w propozycji imienia odnośnika historycznego do naszego małego miasta z wielką historią. Po drugie, przedstawienie (w domyśle) sukcesu procesu restytucji oraz reintrodukcji żubra na świecie. Po trzecie spodobały nam się muzyczne koneksje imienia - tłumaczy swój wybór komisja konkursowa.

Oceny pomysłów i wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego imienia dokonało jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów wraz z Michałem Makowskim - zastępcą dyrektora Pokazowej Zagrody Żubrów w Parku Pszczyńskim.

BM / pless.pl, źródło: Pokazowa Zagroda Żubrów

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj