pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 1467

Wiem, co jem! Prawda o zdrowym odżywianiu z cateringiem dietetycznym

Materiał partnera:

Usługi cateringu dietetycznego stały się niezwykle popularne na przestrzeni ostatnich kilku lat, ale wciąż mówi się niewiele o konkretnych wadach i zaletach tego rozwiązania. Dodatkowo na rynku nie brakuje firm, które na fali popularności diet pudełkowych zaczęły oferować usługi raczej niskiej jakości. Jak to jest naprawdę z tym cateringiem dietetycznym?

Wiem, co jem! Prawda o zdrowym odżywianiu z cateringiem dietetycznym


Na czym polega catering dietetyczny?Catering dietetyczny to usługa, która polega na dostarczeniu klientowi dań zgodnych z wybranym pakietem diety, np. dieta odchudzająca, dieta bezglutenowa, dieta dla sportowców itp. Jadłospis powinien być opracowany przez dietetyka i przygotowany przez kucharzy. Dania w cateringu dietetycznym przywożone są codziennie lub w wybrane dni tygodnia, zawsze pod wskazany przez klienta adres.

Zalety cateringu dietetycznegoNajwiększą zaletę cateringu dietetycznego jest niewątpliwie wygoda, jaką gwarantuje. Przywożonych dań nie trzeba w żaden sposób przygotowywać, co całkowicie zwalnia z obowiązku gotowania. To szczególnie istotna zaleta dla tych, którzy nie lubią gotować lub po prostu nie mają na to czasu.

Ponadto, catering dietetyczny zwalnia też z zakupów. Można zapomnieć o wizytach w supermarkecie i staniu w kolejce. Warto przy tym podkreślić, że catering dietetyczny nie jest wcale tak kosztowny, jeśli weźmie się pod uwagę brak konieczności robienia zakupów spożywczych.

Istotne w diecie pudełkowej jest również to, że stanowi ona dietę zbilansowaną. W przeciwieństwie do samodzielnie układanej diety nie ma więc ryzyka niedoborów żywieniowych. Dodatkowo catering dietetyczny to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wypracować zdrowe nawyki żywieniowe lub osiągnąć konkretny cel np. schudnąć.

Wady cateringu dietetycznegoWśród wad cateringu dietetycznego należy wymienić brak drobnych przyjemności, jakie są ściśle powiązane z jedzeniem. Chodzi np. o lunch na mieście z przyjaciółmi lub kolację przy świecach z ukochaną osobą. W obu przypadkach można wprawdzie wziąć swoje pudełko, ale chyba każdy przyzna, że odbierze to sytuacji "tego czegoś".

Dodatkowo, otrzymując gotowe danie, niekiedy nie da się oszacować, czy zostało przygotowane ze świeżych produktów. W związku z tym łatwo jest trafić na catering, który zafunduje nam rewolucje żołądkowe zamiast wymarzonej sylwetki. Na szczęście można tej sytuacji uniknąć, wiedząc, jak odróżnić oszustów od dobrej firmy cateringowej.

Jak uniknąć oszustów?Na początek warto sugerować się poleceniami i opiniami o danym cateringu dietetycznym. Jeśli w sieci brakuje negatywnych komentarzy o usługach, najprawdopodobniej firma jest wiarygodna. Unikaj jednak marketingowych sztuczek! W sieci nie brakuje fałszywych opinii, więc trzeba mieć się na baczności.

Ponadto, warto poszukać informacji o tym, jak dieta jest przygotowywana i z czego. Jeśli nie ma o tym wzmianki na stronie, można skontaktować się ze sprzedawcą. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Warszawskiego oddziału Suvibox.