pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 1064

Co wpływa na cenę wynajęcia magazynu na terenie Katowic?

Materiał partnera:

W ostatnim czasie w województwie śląskim powstaje bardzo wiele stref ekonomicznych, gdzie możliwa jest budowa wielu przedsiębiorstw. Są to specjalnie wyznaczone miejsca, w których możliwe jest postawienie przykładowo hal produkcyjnych lub też magazynów. To właśnie te ostatnie budynki są coraz chętniej budowane, ponieważ logistyka, jak i cały dział transportu bardzo prężnie się rozwija właśnie na południu Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ w samym województwie jest wiele doskonale ze sobą skomunikowanych dróg, jak również największy węzeł autostrad w Polsce. Zatem gdzie najlepiej postawić magazyn? Co wpływa na cenę jego wynajęcia?

Co wpływa na cenę wynajęcia magazynu na terenie Katowic?


W ostatnim czasie w województwie śląskim powstaje bardzo wiele stref ekonomicznych, gdzie możliwa jest budowa wielu przedsiębiorstw. Są to specjalnie wyznaczone miejsca, w których możliwe jest postawienie przykładowo hal produkcyjnych lub też magazynów. To właśnie te ostatnie budynki są coraz chętniej budowane, ponieważ logistyka, jak i cały dział transportu bardzo prężnie się rozwija właśnie na południu Polski.

Nic w tym dziwnego, ponieważ w samym województwie jest wiele doskonale ze sobą skomunikowanych dróg, jak również największy węzeł autostrad w Polsce. Zatem gdzie najlepiej postawić magazyn? Co wpływa na cenę jego wynajęcia?

Śląski rynek magazynowy stale się rozwijaNa Śląsku w ciągu ostatnich kilkunastu lat powstało bardzo wiele nowoczesnych przedsiębiorstw, które zatrudniają wiele osób. Jest to możliwe między innymi dzięki stworzeniu specjalnych stref ekonomicznych, na których powierzchni można wybudować magazyny lub też hale produkcyjne.

Coraz więcej przedsiębiorców nie chce jednak decydować się na budowę swojego obiektu, a woli przykładowo go wynająć. Zdecydowanie jest to w wielu przypadkach znacznie bardziej atrakcyjne finansowo rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli dopiero startujemy z firmą na rynku. Warto wiedzieć, że przykładowo magazyny w Katowicach są bardzo zróżnicowane i na cenę takiego wynajmu wpływa bardzo wiele różnorodnych czynników. Zatem o czym pamiętać, decydując się na negocjacje z parkiem logistycznym? Czym kierować się wybierając magazyn, jeżeli w szczególności zależy nam na jego atrakcyjnej cenie? Warto zainteresować się np. doradztwem przy wynajmie magazynów i bazą ofert z tego miasta dostępną na stronie: https://www.axiimmo.com/magazyny/region-gorny-slask/katowice-miasto/

Wynajem nowoczesnego magazynu - ile to kosztuje?Decydując się na wynajem magazynu należy pamiętać o tym, że w tym przypadku bardzo ważne jest aby wybrać jego odpowiednią lokalizację. Zdecydowanie w pobliżu autostrad oraz dróg szybkiego ruchu, jak również wjazdu na autostradę, cena nie będzie niska. Wielu wynajmujących takie obiekty zdaje sobie sprawę z tego, że atrakcyjna lokalizacja w szczególności dla firm o profilach logistycznych jest bardzo ważna.

Istotna jest także powierzchnia takiego magazynu, ponieważ im obiekt będzie bardziej obszerny, tym cena za wynajem również wzrośnie. Niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, ale przykładowo na terenie Katowic bardzo ważna jest również lokalizacja przystanków i bliskość komunikacji miejskiej. Jeżeli do naszego magazynu łatwo dojechać taką komunikacją publiczną, to również wpłynie na jego wyższą cenę.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że w dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw nie tylko polskich, ale także zagranicznych decyduje się raczej na wynajem magazynu. Jest to zdecydowanie znacznie lepszy pomysł, niż przykładowo jego budowa. Bycie właścicielem takiego obiektu w wielu przypadkach nie jest opłacalne, ponieważ zwrot z takiej inwestycji trwałby zbyt długo, a często firmy przenoszą także swoje lokalizacje w zależności od tego, jak układa się rynek w danym rejonie oraz jakie są tam możliwości.

Magazyny na Śląsku blisko autostradIstotnie najczęściej magazyny budowane są wokół autostrad i dróg szybkiego ruchu, ponieważ bliskość takich miejsc jest ważna ze względów logistycznych. Magazyny to nie tylko dystrybucja towaru na sklepy, ale także jego transport do magazynu. Tym samym warto zapewnić sobie taki punkt, do którego można łatwo dotrzeć i również łatwo z niego wyjechać z towarem. W szczególności jest to bardzo ważne w przypadku dużych powierzchniowo obiektów, które nieustannie zajmują się dystrybucją, przykładowo magazyny z żywnością.

Dobrze zlokalizowane hale magazynowe na śląsku do wynajęcia od zaraz znajdziesz tutaj: https://www.katmagazyn.pl/

Zdecydowanie atrakcyjna lokalizacja takiego magazynu jest bardzo często brana pod uwagę, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważna jest w tym przypadku również cena. Im w lepszym miejscu pod względem komunikacyjnym będzie znajdował się nasz magazyn, tym lepiej dla nas. Niestety musimy w tym przypadku również wziąć pod uwagę fakt, że cena wynajmu także będzie o wiele większa. Jednakże jeżeli dzięki temu nasze procesy logistyczne będą znacznie skrócone, z pewnością będzie to dla nas opłacalne, a dodatkowe koszty na pewno nie będą dla nas już tak dużą przeszkodą.