pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 9861

Nauczanie hybrydowe i koronawirus w pszczyńskich szkołach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W związku z nowymi wytycznymi rządu, szkoły ponadpodstawowe uczą się od poniedziałku w systemie hybrydowym - część zajęć prowadzona jest zdalnie, a część stacjonarnie. Te zasady nie obejmują szkół podstawowych. W ich przypadku zawieszenie zajęć stacjonarnych wprowadzane jest w oparciu o opinię Sanepidu. Zdalne nauczanie jest obecnie prowadzone w części podstawówek na terenie gminy Pszczyna.

III LO, Liceum Ogólnokształcące
W III LO od poniedziałku, 19 października wprowadzono nauczanie hybrydowe · fot. III LO


Od soboty, 17 października na terenie kraju wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa, między innymi w zakresie prowadzenia placówek oświatowych. Gmina Pszczyna, która pozostała w strefie żółtej, ma obowiązek organizacji nauczania hybrydowego (mieszanego) w prowadzonej przez siebie szkole ponadpodstawowej, tj. III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie. Na podstawie nowych przepisów uczniowie klas pierwszych oraz drugich uczą się hybrydowo, co ma na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Uczniowie klas trzecich, tj. maturalnych biorą udział w zajęciach stacjonarnych.

Nowe wytyczne nie uwzględniają nauki w szkołach podstawowych. W ich przypadku zmiana organizacji nauki może nastąpić wyłącznie na podstawie Sanepidu - przypadku gminy Pszczyna - Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach.

W oparciu o opinię PSSE w Tychach zajęcia w trybie stacjonarnym zostały zawieszone całkowicie lub częściowo w placówkach:

  • ZSP Piasek - całkowite zawieszenie zajęć na okres: 19-23 października;
  • Przedszkole nr 6 - zawieszenie zajęć jednej grupy na okres: 16-19 października;
  • Szkoła Podstawowa nr 4: zawieszenie zajęć klas IV-VIII na okres: 12-23 października, a także jednej klasy 1 na okres: 19-23 października;
  • ZSP Łąka: zawieszenie zajęć w całym przedszkolu na okres 20-23 października;
  • Szkoła Podstawowa nr 6 - zawieszenie zajęć trzech klas - 19 października.


W system hybrydowy przeszły również placówki prowadzone przez powiat. W poniedziałek przedstawiciele Zarządu Powiatu Pszczyńskiego podczas zdalnej narady omówili z dyrektorami powiatowych placówek oświatowych organizację nauki w szkołach.

- Dyrektorzy szkół, uwzględniając warunki lokalowe oraz liczebność uczniów wprowadzili taką organizację nauczania, która pozwoli części młodzieży uczestniczyć w zajęciach prowadzonych stacjonarnie na terenie szkoły, natomiast dla pozostałej części jest to nauka w systemie zdalnym. Liczba uczniów w budynkach została ograniczona o ok. połowę - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński i dodaje, że klasy będą się wymieniać na zajęciach w szkole i lekcjach on-line najczęściej w systemie tygodniowym.

Przy organizacji lekcji zadbano o to, by na miejscu w szkołach odbywało się kształcenie praktyczne oraz by kontakt na miejscu z nauczycielami mieli przede wszystkim uczniowie ostatnich klas, bo przed nimi egzaminy końcowe. Rodzice i uczniowie na bieżąco otrzymują informacje o organizacji nauczania poprzez dziennik elektroniczny.

- Nauczyciele i dyrektorzy bardzo starają się tak wszystko zorganizować, by nauczanie hybrydowe nie wpłynęło na jakość kształcenia. Dziękuję rodzicom za pomoc, a młodzieży za mobilizację podczas nauki zdalnej - dodaje wicestarosta.

ar / pless.pl, źródło: Powiat, UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj