pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2020
  • wyświetleń: 11421

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Syuacja epidemiologiczna w naszym powiecie - podobnie jak w całym kraju - jest coraz bardziej niepokojąca. Tyski sanepid poinformował, że od 10 do 16 października w powiecie pszczyńskim potwierdzono 83 nowe zakażenia koronawirusem. 12 mieszkańców wliczono do grona ozdrowieńców.

Dodatnie wyniki badań wykazano w próbkach pobranych od 56 osób gminy Pszczyna, 14 osób gminy Miedźna, ośmiu z gminy Goczałkowice-Zdrój, trzech z gminy Suszec oraz dwóch z gminy Pawłowice. Wirusa pokonało pięć osób z gminy Pszczyna, pięć z gminy Miedźna oraz dwie z gminy Pawłowice.

Z przykrością przyjęliśmy informacje o śmierci 59-letniej mieszkanki powiatu pszczyńskiego. Bliskim zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

- Dane zestawione przez Sanepid pokazują liczby mniejsze, niż raporty policji. Dane te są uzupełniane, ale nie oddają sytuacji na teraz. Z informacji przekazanych dzisiaj przez policję wiadomo, że nadzoruje ona 213 osób zakażonych koronawirusem i 615 przebywających w kwarantannie - informuje starosta Barbara Bandoła.

Pozostaje nam być odpowiedzialnymi i stosować zasady DDM, dzięki której chronimy siebie i innych: D jak dystans, D jak dezynfekcja, M jak maseczka.

16.10

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj