pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2020
  • wyświetleń: 5135

Skrzyżowanie DW 933 z ul. Wiejską doczeka się remontu

O remoncie skrzyżowania DW 933 z ul. Wiejską w Miedźnej i Grzawie mówi się od dawna. Dzięki staraniom powiatu pszczyńskiego Zarząd Województwa Śląskiego zabezpieczył pieniądze na ten cel. Jest też szansa na zwiększenie pierwotnego zakresu prac.

skrzyżowanie w Miedźnej
Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 933 z ul. Wiejską w Miedźnej i Grzawie · fot. Powiat


Na podstawie umowy z Zarządem Województwa Śląskiego to powiat pszczyński zajmuje się utrzymaniem dróg wojewódzkich na terenie powiatu pszczyńskiego. Władze województwa przekazują środki na konkretne zadania. W tym roku zabezpieczono m.in. 420 tys. zł na remont skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 933 z ul. Wiejską w Miedźnej i Grzawie. Zadanie będzie polegać na remoncie nawierzchni na odcinku ok. 180 mb, naprawieniu pętli indukcyjnych, odtworzeniu oznakowania poziomego i wykonaniu pozostałych robót towarzyszących. Prace ruszą niebawem i zakończą się w listopadzie.

skrzyżowanie w Miedźnej
Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 933 z ul. Wiejską w Miedźnej i Grzawie · fot. Powiat


- O remont skrzyżowania w Miedźnej staraliśmy się od dawna. Po przetargu okazało się, że jest wykonawca, który wykona zadanie za 210 tys. zł, dlatego wystąpiliśmy do władz województwa o umożliwienie wykorzystania zaoszczędzonej w przetargu kwoty na kontynuację remontu nawierzchni drogi - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński i dodaje, że chodzi dodatkowo o remont ok. 200-metrowego odcinka od skrzyżowania w kierunku Pszczyny. Decyzja w tym temacie powinna zapaść w najbliższym czasie.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.