pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 października 2020
  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 30200

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie. Ok. 40 interwencji straży

Starosta Barbara Bandoła ogłosiła 13 października od godz. 14.00 aż do odwołania pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu pszczyńskiego. W związku z opadami deszczu strażacy odnotowali już około 40 interwencji. Działania nadal trwają.

Pogotowie przeciwpowodziowe
Starosta ogłosiła pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu pszczyńskiego · fot. Powiat


- W związku z trwającymi opadami deszczu oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na posterunkach wodowskazowych na Wiśle i Pszczynce, zdecydowałam o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego w naszym powiecie. Wszystkie służby są w gotowości - poinformowała Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Włodarze gmin powiatu pszczyńskiego oraz wszystkie służby zabezpieczenia powodziowego zostały zobowiązane do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych, w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia.

Zarządzenie starosty - pogotowie przeciwpowodziowe

Akcje przeciwpowodziowe w Pawłowicach i Krzyżowicach - 13.10.2020 · fot. UG Pawłowice


Nieustannie padający deszcz spowodował, że na terenach szkód górniczych w Pawłowicach i Krzyżowicach 13 października rozpoczęto akcje przeciwpowodziowe. W środę, 14 października, około godziny 15.00 strażacy ochotnicy i pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej i Rekultywacji zakończyli prace. Sytuację udało się opanować, ale pompy ciągle są w pogotowiu, na wypadek kolejnych deszczy, choć przebijające przez chmury słońce daje nadzieję na zmianę prognoz pogody.

W Krzyżowicach, dzięki zaangażowaniu strażaków i dostarczeniu przez kopalnię, po czerwcowych podtopieniach i interwencji gminy, pomp o większej mocy, udało się ochronić strażnicę. W Pawłowicach przy ul. Wyzwolenia woda spływająca z pól podtopiła domy i zaczęła się przelewać przez ulicę, ale droga cały czas była przejezdna i co najważniejsze - woda nie wydostała się poza wały Pawłówki. Zalane są też pola przy ul. Szybowej w Warszowicach, ale na miejscu ciągle pracują pompy. Sytuacja w gminie jest monitorowana.

Ul. Starorzeczna została zamknięta
Ul. Starorzeczna została zamknięta - 13.10.2020 · fot. UG Miedźna


Z kolei gmina Miedźna poinformowała, że w związku z opadami deszczu zamknięta dla ruchu została ul. Starorzeczna.

Ponadto w związku z wysokim stanem wód rzeki Wisły 14 października zamknięty został przejazd przez most "Bronisław" w Woli. - W związku ze zmieniającą się sytuacją pogodową aktualnie został odblokowany przejazd przez most "Bronisław" w Woli. Mając powyższe na uwadze na terenie Gminy Miedźna zostają przywrócone wszystkie kursy linii nr 17 relacji Oświęcim - Wola - Oświęcim przez Harmęże - poinformował Urząd Gminy Miedźna w czwartek, 15 października.

Loading...


Do tej pory (stan na 15 października, godz. 10.00) straż pożarna odnotowała około 40 interwencji, które miały związek z silnymi opadami deszczu. Tylko dziś rano przybyło aż 7 zgłoszeń. Poza Pawłowicami i Krzyżowicami, strażacy prowadzą również długotrwałe działania w Rudziczce - wypompowywanie wody z domów i posesji.

Pszczynka

BM / pless.pl, źródło: Powiat, UG Pawłowice, UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.