pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 października 2020
  • 31 października 2020
  • wyświetleń: 6593

Stary Dworzec w Goczałkowicach może zostać Dworcem Roku 2020

Za nami:

Stary Dworzec w Goczałkowicach-Zdroju znalazł się w finałowej dziesiątce konkursu "Dworzec Roku". Do końca października można oddawać głosy poprzez stronę internetową. Zachęcamy do głosowania!

Dworzec Goczałkowice-Zdrój
Odnowiony dworzec PKP w Goczałkowicach-Zdroju · fot. Andrzej Pawłowicz / Black & White


Konkurs jest organizowany przez Fundację Grupy PKP i Fundację ProKolej. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce. Na podstawie przesłanych zgłoszeń i dwuetapowej oceny organizator wyłonił 10 dworców nominowanych do tytułu "Dworzec Roku 2020".

W finałowej dziesiątce jest również Stary Dworzec w Goczałkowicach-Zdroju. Jeszcze kilka lat temu był bardzo zaniedbany. Dzięki staraniom gminy, samorząd przejął obiekt od PKP. Przeprowadzono prace remontowe, dzięki którym piękny dworzec stał się jedną z wizytówek gminy. Znajdują się tam poczekalnia dla podróżnych, Punkt Informacji Turystycznej, przechowalnia bagaży, wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, mini biblioteka, kącik dla maluchów oraz toalety. Ponadto, dla miłośników flory i fauny na zewnątrz, od strony peronów kolejowych zainstalowano lunety obserwacyjne.

Nagrodę główną oraz wyróżnienia przyzna jury. Przewidziano także konkurs dla internautów, którzy zdecydują o tym, kto otrzyma Nagrodę Publiczności. Właśnie ruszyło głosowanie! Zachęcamy do głosowania na Stary Dworzec w Goczałkowicach-Zdroju!

Jak zagłosować na Stary Dworzec w konkursie "Dworzec Roku"?
  • Wejdź na stronę konkursu - TUTAJ
  • Zaznacz "Goczałkowice-Zdrój"
  • Podaj swój adres mail
  • Zaakceptuj regulamin konkursu "Dworzec Roku" oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych
  • Kliknij "Głosuj"


Każdy uczestnik może oddać jeden głos. Głosowanie trwa do 31 października.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.