pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 października 2020
  • wyświetleń: 12945

Kolejna szkoła w gminie Pszczyna na nauczaniu zdalnym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w ZSP w Czarkowie do 16 października będą uczyć się zdalnie.

Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie · fot. ZSP Czarków


- Mając na uwadze wzrost w ostatnich dniach zagrożenia epidemiologicznego na terenie Szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego i zgody organu prowadzącego, dyrektor ZSP w Czarkowie zawiesił zajęcia we wszystkich klasach w Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego na czas oznaczony od 12 do 16 października. W okresie czasowego zawieszenia zajęć zadania wszystkich klas w szkole są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik na odległość - poinformowała Jolanta Skrzyńska - Gorska, dyrektor ZSP w Czarkowie.

Przypominamy, że w trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników placówki oświatowe prowadzone przez gminę Pszczyna są na bieżąco dezynfekowane. Przestrzegane są wszystkie przepisy, które zminimalizują zagrożenie zarażeniem. Ponawiane są apele o to, by dzieci, u których występują objawy przeziębienia, pozostały w domach.

- W ostatnich dniach otrzymujemy od rodziców wiele zapytań dotyczących wprowadzenia w placówkach na terenie gminy nauczania zdalnego. Tymczasem Urząd Miejski w Pszczynie nie może samodzielnie wydać takiej decyzji. Taki krok może zostać podjęty przez organ prowadzący w porozumieniu z dyrektorem placówki, lecz wyłącznie w oparciu o pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - wyjaśnia zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok.

BM / pless.pl, źródło: ZSP Czarków

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj