pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2020
  • wyświetleń: 3646

[ZDJĘCIA] Jesienne i słoneczne Rysy z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Zaczęło się bardzo wcześnie i w pełnym reżimie sanitarnym, gdyż Rysy (2499 m n.p.m.) to dla wielu turystów szczyt - wyzwanie. I właśnie na ten szczyt 10 października udała się grupa turystów w ramach wycieczki, którą zorganizował Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak".

Jesienne i słoneczne Rysy z DIABLAKiem - 10.10.2020 · fot. UKST Diablak


Trasa wycieczki rozpoczęła się w miejscowości Štrbské Pleso, skąd grupa o godzinie 5:30 rozpoczęła wędrówkę, by po kilku krótkich odpoczynkach, około godziny 10:45 zameldować się na szczycie. To był chyba ostatni dzień ciepłej i słonecznej jesiennej pogody. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym na zejściu można było spędzić sporo czasu w Chacie pod Rysami (2250m n.p.m.) czy w schronisku przy Popradzkim Plesie.

Przejście Doliną Mięguszowiecką dostarczyło, całej grupie bardzo dobrze przygotowanych turystów sporych doznań widokowych. Liczne panoramy na Tatry Wysokie pokazały, mimo wszystko ogrom tych niewielkich gór. Od Przełęczy Waga (2337m n.p.m.) można było już podziwiać Tatry, zarówno po słowackiej, jak i polskiej stronie. Nad wszystkim królował "Król" Tatr, czyli Gerlach (2655m n.p.m.).

Właśnie od Przełęczy Waga rozpoczął się najbardziej wymagający ostrożności fragment trasy. Zaczęły pojawiać się niewielkie płaty śniegu czy lodu, jednak nie sprawiały one większej trudności i dotarcie, jak i zejście ze szczytu odbyło się bez żadnych trudności. Dzięki dobremu przygotowaniu kondycyjnemu, jak i sprzętowemu cała grupa bardzo sprawnie przeszła całą, liczącą około 22 km, trasę pokonując sumę podejść równo 1230m. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr. Chociaż wyjazd rozpoczął się o 2 w nocy i zakończył o 19.30 to pomimo zmęczenia, przyniósł bardzo dużo pozytywnych wrażeń i doświadczeń. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo wspólnie możemy więcej. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
23.10.2020 - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku - Białej,
25.10.2020 - wycieczka rodzinna w Beskid Śląski,
08.11.2020 - wycieczka rodzinna w Beskid Węgierski,
15.11.2020 - wycieczka w Beskid Żywiecki.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności UKST "Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj