pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2020
  • 13 października 2020
  • wyświetleń: 10080

Policjanci odnotowali 80 przypadków niestosowania się do zaleceń sanitarnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Od soboty, 10 października w całym kraju wprowadzona została "żółta strefa". Powrót do wzmożonych obostrzeń spowodował konieczność podjęcia działań także ze strony policjantów powiatu pszczyńskiego. Tylko w miniony weekend mundurowi ujawnili łącznie ponad 80 przypadków niestosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do zaleceń sanitarnych
Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do zaleceń sanitarnych · fot. KPP Pszczyna


Trwa walka z pandemią koronawirusa. Podczas minionego weekendu nie obyło się bez mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do sądu. Na terenie powiatu można było zauważyć zwiększoną liczbę policjantów. Mundurowi podjęli ponad 50 interwencji związanych z przypadkami naruszenia obowiązku zakrywania ust i nosa. Nałożyli 36 mandatów karnych oraz skierowali 9 wniosków o ukaranie do sądu.

- Przypominamy także, iż osoba, która odmówi zakrycia ust i nosa, będzie musiała posiadać ważne zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu albo odkryciu ust lub nosa - zwracają uwagę policjanci i dodają: - Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj