pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2020
  • 11 października 2020
  • wyświetleń: 5957

Julia Pławecka i Daria Zimnol zagrają na Mistrzostwach Europy Juniorów!

Pszczyńskie badmintonistki, Julia Pławecka i Daria Zimnol z klubu UKS Plesbad Pszczyna zostały powołane na Mistrzostwa Europy Juniorów. Zagrają w kategorii do lat 19.

Reklama

Julia Pławecka i Daria Zimnol
Julia Pławecka i Daria Zimnol - zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna · fot. UKS Plesbad Pszczyna


Mistrzostwa odbędą się w dniach 29 października - 7 listopada w Finlandii. Zawody będą składać się z 2 części: drużynowej i turnieju indywidualnego. Daria i Julia będą grały WD i Mx, czyli debla kobiet i miksta.

- Daria i Julia pracują już lata na swój sukces - nic nie dzieje się tu przypadkowo. Jest to przede wszystkim nagroda za ostatnie Mistrzostwa Polski, gdzie zdobyły złoto w deblu i grały przeciwko sobie w finale miksta. Daria i Julia uczestniczyły już rok temu w Mistrzostwach Europy do lat 17, które obywały się w Gnieźnie. W tym roku wystąpią w kategorii do lat 19. Nie są to nasze pierwsze zawodniczki, które będą rywalizować na Mistrzostwach Europy. Na pewno swoje zrobią doświadczenia poprzednich pszczyńskich badmintonistów - Pawła Pietryji, czy Kornelii Marczak. Można po cichu liczyć na dobry wynik i przywiezienie medalu. Liczę na ćwierćfinał lub półfinał - zdradza trener zawodniczek UKS Plesbad, Damian Pławecki.

Więcej informacji o tegorocznych mistrzostwach znajdziecie w serwisie www.badmintoneurope.com - link 1, link 2.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.