pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 października 2020
  • wyświetleń: 2022

Szlachetna Paczka ruszy z pomocą do ludzi w trudnej sytuacji życiowej

Szlachetna Paczka w tym roku po raz 20 dotrze z pomocą do ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Niezależnie od koronawirusa, w maseczkach i z płynem dezynfekującym, wolontariusze odwiedzą rodziny i będą pracować z dziećmi, żeby pokazać, że w Polsce każdy jest ważny.

Mimo ogarniającej rejon i cały świat pandemii, a może przede wszystkim z powodu tego kryzysu, wolontariusze mobilizują wszystkie siły i aktywizują ludzi w całej Polsce wokół idei mądrej pomocy. Śląsk również się nie poddaje. W pierwszych miesiącach epidemii to tutaj pojawiało się najwięcej zakażeń, to tutaj izolacja wykluczyła społecznie olbrzymią grupę ludzi ograniczając im dostęp do opieki, sklepów, instytucji, ale i do zwykłej życzliwości. Wiele osób straciło pracę, a obostrzenia i sytuacja na rynku pracy zdecydowanie utrudnia jej znalezienie - te rodziny zwyczajnie potrzebują pomocy i impulsu do dalszej walki.

W podobnie trudnej sytuacji są dzieci biorące udział w projekcie Akademia Przyszłości. Zdalne nauczanie, brak kontaktu z rówieśnikami, a często też cyfrowe wykluczenie nie pomogło im w budowaniu poczucia własnej wartości. Dlatego tak ważna jest praca z tymi małymi ludźmi, żeby mimo wszystko mogli czuć się bezpiecznie w tych trudnych czasach.

Pomoc Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości jest w tym roku wyjątkowo potrzebna. Bez odpowiedniej liczby wolontariuszy nie uda się dotrzeć z pomocą do rodzin i dzieci. W tej chwili w samym tylko województwie śląskim brakuje ok. 250 wolontariuszy. Wolontariat w programach Stowarzyszenia Wiosna to nie tylko możliwość pomagania, to także wspaniała przygoda, szansa na poznanie nowych ludzi, ale też możliwość pracy w pionach specjalistycznych co wzmacnia kompetencje wolontariuszy i podnosi ich atrakcyjność na rynku pracy.

Zgłoszenia przyjmowane są na superw.pl/. Zapraszamy również na media społecznościowe - FB Szlachetna Paczka Śląskie i Akademia Przyszłości Śląskie.

BM / pless.pl, źródło: materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.