pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 października 2020
  • wyświetleń: 7012

Jaka jest sytuacja epidemiologiczna w gminie Pszczyna?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Burmistrz Dariusz Skrobol poinformował dziś, że ognisko COVID-19 w Urzędzie Miejskim nie rozprzestrzeniło się. Potwierdził natomiast, że cztery przypadki zarażeń stwierdzono w Administracji Zasobów Komunalnych w Pszczynie.

pszczyna z lotu ptaka, rynek, starówka, ratusz
Jaka jest sytuacja epidemiologiczna w gminie Pszczyna? · fot. UM Pszczyna


- W środę oraz w czwartek na badania skierowanych zostało kilkudziesięciu pracowników Urzędu Miejskiego w Pszczynie, którzy w ostatnich dniach mieli bezpośredni kontakt ze mną lub skarbnikiem gminy. U żadnej nie stwierdzono pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa. Oznacza to, że ognisko COVID-19 w urzędzie nie rozprzestrzeniło się - poinformował burmistrz Dariusz Skrobol.

Cztery przypadki zarażeń COVID-19 stwierdzono natomiast w Administracji Zasobów Komunalnych w Pszczynie.

Zarażenia dotknęły również dwie placówki oświatowe na terenie gminy. Na podstawie opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach wprowadzone zostało nauczanie hybrydowe w szkołach podstawowych w Czarkowie oraz w Piasku. Lekcje w tych placówkach są prowadzone w zdalnym charakterze odpowiednio w sześciu i trzech klasach. Dyrekcje wymienionych szkół są w stałym kontakcie z rodzicami oraz organem prowadzącym.

- W trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkół i przedszkoli wszystkie placówki są na bieżąco dezynfekowane. Obowiązuje w nich reżim sanitarny zgodny z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W tym miejscu proszę raz jeszcze, aby dzieci, u których występują jakiekolwiek objawy przeziębienia, pozostały w domach - apeluje burmistrz.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj