pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2020
  • wyświetleń: 25441

Koronawirus w dwóch szkołach w gminie Pszczyna. Zdalne nauczanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Piasku" podaj

U dwóch nauczycieli: ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie oraz Szkoły Podstawowej w Piasku potwierdzono zakażenie koronawirusem. Na podstawie decyzji sanepidu wydana została decyzja o wprowadzeniu hybrydowego wariantu kształcenia.

Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie · fot. ZSP Czarków


O pozytywnym wyniku nauczyciela szkoły w Czarkowie, który ostatnie zajęcia prowadził w poniedziałek (5 października), dyrekcja placówki została poinformowana w czwartek w godzinach popołudniowych. Niezwłocznie, zgodnie z procedurami wiadomość o zakażeniu przekazana została Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach.

Na podstawie opinii PSSE w Tychach organ prowadzący wydał decyzję o wprowadzeniu nauczania zdalnego dla uczniów sześciu klas podstawowych. Z opiekunami dzieci kontaktowali się pracownicy szkoły. - Rodzice przyjęli wiadomość spokojnie i z dużym zrozumieniem - mówi dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie Jolanta Skrzyńska-Gorska.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników placówki oświatowe prowadzone przez gminę Pszczyna są na bieżąco dezynfekowane. Przestrzegane są wszystkie przepisy, które zminimalizują zagrożenie zarażeniem. Ponawiane są apele o to, by dzieci, u których występują objawy przeziębienia, pozostały w domach.

- W ostatnich dniach otrzymujemy od rodziców wiele zapytań dotyczących wprowadzenia w placówkach na terenie gminy nauczania zdalnego. Tymczasem Urząd Miejski w Pszczynie nie może samodzielnie wydać takiej decyzji. Taki krok może zostać podjęty przez organ prowadzący w porozumieniu z dyrektorem placówki, lecz wyłącznie w oparciu o pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - wyjaśnia zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok.

Szkoła Podstawowa w Piasku
Szkoła Podstawowa w Piasku · fot. ZSP Piasek


W czwartek późnym popołudniem u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej w Piasku stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów, nauczycieli i pracowników placówki zapadła decyzja o wprowadzeniu hybrydowej organizacji zajęć.

Osoba zakażona ostatnią lekcję prowadziła w czwartek, 1 października. Na podstawie informacji uzyskanej od pracownika sanepidu, zgodnie z aktualnymi zaleceniami kwarantanna obowiązuje przez 10 dni, licząc od piątku, 2 października. O sytuacji poinformowani zostali rodzice uczniów.

- W okresie przebywania na kwarantannie, czyli do 9 października, lekcje trzech klas będą odbywać się zdalnie - poinformowała dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasku.

Przypominamy, że decyzja o wprowadzeniu zajęć w trybie hybrydowym następuje w oparciu o opinię Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Urząd Miejski w Pszczynie oraz dyrekcja placówki oświatowej nie mogą samodzielnie wydać takiej decyzji bez wytycznych sanepidu.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Piasku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Piasku" podaj