pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 października 2020
  • 10 października 2020
  • wyświetleń: 6218

[WIDEO] Budowa Centrum Przesiadkowego w Goczałkowicach

Trwają prace wykończeniowe na budowie centrum przesiadkowego w Goczałkowicach-Zdroju. Prezentujemy materiał wideo z lotu ptaka zrealizowany 6 października.W ramach inwestycji powstaną: parking samochodowy na 30 miejsc (w tym 3 dla niepełnosprawnych), parking rowerowy - wiata z 15 miejscami, dwie zatoki dla busów, dojście dla pieszych i rowerzystów (prowadzące do dworca kolejowego i na perony - o długości 60 mb) oraz droga dojazdowa od ul. Krzyżanowskiego do Centrum przesiadkowego o długości prawie 400 mb, z chodnikiem dla pieszych oraz drogą rowerową.

Prace wykonuje firma ANW z Goczałkowic-Zdroju. Wartość inwestycji to prawie 5 mln zł. Gmina Goczałkowice-Zdrój pozyskała dofinansowanie na jej realizację w wysokości ponad 2,8 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

- Podpisaliśmy aneks do umowy z wykonawcą. Obecnie termin zakończenia robót to 14 października. Wykonawca wnioskował o zmianę terminu ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zostały one - zgodnie z umową - potwierdzone stosownymi raportami i dokumentami - informuje Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.