pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2020
  • 8 października 2020
  • wyświetleń: 18479

Uczeń PZS nr 2 z koronawirusem. Klasa i rodziny na kwarantannie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

U jednego z uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dyrekcja w porozumieniu z organem prowadzącym podjęła natychmiastowe kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników placówki.

PZS nr 2, rolniczok


O dodatnim wyniku badania w kierunku koronawirusa rodzina chłopca poinformowała dyrekcję Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie we wtorek wieczorem. W porozumieniu z powiatem pszczyńskim, który jest organem prowadzącym, podjęto natychmiastowe kroki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników placówki.

- Zdecydowaliśmy, że w środę klasa będzie uczyć się z domu. Na pracę w trybie zdalnym skierowałem nauczycieli, którzy w ostatnich dniach prowadzili lekcje w grupie ucznia. Zgodnie z wymogami, poinformowaliśmy o sytuacji sanepid, który wydał dalsze wytyczne - mówi Piotr Cygan, dyrektor PZS nr 2 w Pszczynie.

W środę na wniosek dyrektora szkoły, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach zaopiniował pozytywnie zdalne nauczanie w klasie ucznia, u którego wykryto koronawirusa. 26 uczniów klasy wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi do 15 października zostało objętych kwarantanną. Służby sanitarne zdecydowały, że ze względu na przestrzeganie reżimu sanitarnego w szkole, nauczyciele mogą prowadzić lekcje stacjonarnie.

Wszystkie obiekty powiatowych szkół są na bieżąco dezynfekowane, stosowane są wymagane procedury bezpieczeństwa.

- Zwracam się z apelem o rozwagę, a w przypadku pojawienia się u dziecka niepokojących objawów o niezwłoczny kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu. Proszę, by uczniowie, którzy mają objawy przeziębienia, zostali w domu. Dla dobra i bezpieczeństwa całej społeczności szkolnej konieczne jest bezwzględne przestrzeganie zasad przebywania i przemieszczania się na terenie szkoły, zachowywania dystansu oraz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych. Musimy nauczyć się żyć w tej rzeczywistości - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj