pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2020
  • wyświetleń: 3698

W pszczyńskiej poradni są już nowe testy do badania inteligencji

Powiat Pszczyński zakupił dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie dwa zestawy testów oceniających inteligencję i zdolności poznawcze.

materiały diagnostyczne
Testy do badania inteligencji są już w pszczyńskiej poradni · fot. Powiat


Zakupione zestawy to powszechnie stosowane specjalistyczne testy oceniające inteligencję i zdolności poznawcze. Używa się ich do diagnozy osób słabosłyszących, a także osób z zaburzeniami komunikacji, autyzmem, trudnościami w nauce, poważnym uszkodzeniem mózgu, władających językiem polskim w sposób ograniczony z powodu pochodzenia oraz w przypadku afazji lub udaru, które negatywnie wpływają na zdolności językowe.

- Zakupione materiały posłużą realizacji statutowych zadań powiatowej poradni w zakresie diagnozy psychologicznej oraz usprawnią jej działanie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Materiały diagnostyczne mają charakter dezynfekowalny. Test uzyskał pozytywną ocenę przez Komisję ds. Testów Psychologicznych Polskiej Akademii Nauk oraz jest rekomendowany przez Konsultanta Krajowego i Konsultantów Wojewódzkich ds. Psychologii Klinicznej.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.