pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2020
  • wyświetleń: 5501

Od 20 lat POPP uczy, wzrusza i rozwija pasje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie już od 20 lat służy realizacji potrzeb dzieci i młodzieży oraz ubogaca życie kulturalne powiatu pszczyńskiego.

fot. POPP Pszczyna
Od 20 lat POPP uczy, wzrusza i rozwija pasje · fot. Powiat


Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie od 20 lat wspiera rozwój dzieci i młodzieży z powiatu pszczyńskiego. Obecnie 23 nauczycieli rozwija pasje i talenty ponad 1000 dzieci i młodzieży podczas zajęć wokalno-instrumentalnych, plastycznych, technicznych, sportowo-rekreacyjnych oraz korekcyjnych. Placówka prowadzi także koła językowe, polonistyczne, historyczne oraz matematyczne.

- Niewiele powiatów prowadzi Ogniska Pracy Pozaszkolnej. To właśnie tutaj dzieci i młodzież mogą rozwijać swoją twórczość i zainteresowania. W pielęgnowaniu pasji wpierają ich nauczyciele, którym zależy na rozwoju uzdolnień swoich podopiecznych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. I dodaje, że placówka to prawdziwa kuźnia talentów tworząca kulturalną mapę powiatu.

Największymi sukcesami może pochwalić się chóralistyka, która w ostatnim czasie zrealizowała wiele ciekawych projektów. Jednym z nich była współpraca chóru Per Spasso i Piano-Forte z Czesławem Mozilem. Dzięki aktywnej działalności mieli okazję zaśpiewać m. in. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii Szczecińskiej, Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Przez ostatnie 10 lat w placówce prężnie rozwijał się teatr. Najdłużej działającą grupą teatralną była "Kórtyna". Od 2010 roku zaprezentowała wiele spektakli i montaży słowno-muzycznych. Sporą dawkę śmiechu i emocji przyniosło także koło regionalno-teatralne, które przedstawiało spektakle w śląskiej gwarze.

W przeszłości przy POPP działały Młode Pszczynioki i Gryfne Bajtle. To dwa dziecięce zespoły, które wielokrotnie zostały nagrodzone podczas konkursów twórczości regionalnej. Obecnie zespoły Jedynka i Radość w formie tańca i śpiewu podczas występów gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich pielęgnują tradycje kulturowe regionu Ziemi Pszczyńskiej.

- Działalność naszej placówki nabiera blasku, dzięki współpracy z lokalną społecznością oraz zaangażowaniu nie tylko wielu osób, ale także instytucji, za co dziękuję - mówi Marcin Bienioszek, dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej powstało w październiku 2000 r., w wyniku przejęcia trzech Ognisk Pracy Pozaszkolnej działających w gminach naszego powiatu: w Pszczynie, Goczałkowicach-Zdroju i Pawłowicach. Prowadzeniem POPP zajął się powiat pszczyński. Od razu ofertę zajęć rozszerzono także na uczniów szkół ponadpodstawowych.

Oprócz rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży, POPP organizuje wiele imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych skierowanych do wszystkich mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Do tego liczne konkursy m. in. plastyczne, historyczne, matematyczne, recytatorskie oraz zawody sportowe i rekreacyjne.

Do 2012 r. dyrektorem POPP była Barbara Sopot-Zembok. Obecnie na czele placówki stoi Marcin Bienioszek.

Zobaczcie także: Filmy przygotowane przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie z okazji 20-lecia działalności w powiecie pszczyńskim

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj