pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2020
  • 12 października 2020
  • wyświetleń: 22393

[ZDJĘCIA] Festyn dla Maciusia - mieszkańcy pokazali wielkie serca

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

W sobotę w Goczałkowicach odbył się charytatywny Festyn pod chmurką. Mieszkańcy zaangażowali się w pomoc Maciusiowi Cieślikowi z Jankowic, choremu na SMA. Podczas wydarzenia zebrano 57.011,70 zł!

Festyn pod chmurką dla Maciusia! - Jacek i Andrzej Zielińscy - liderzy zespołu Skaldowie - 10.10.2020 · fot. Grzegorz Załucki


Na terenie przy "Makusiu" zebrali się ludzie wielkich serc, którzy chcieli pomóc Maciusiowi. Trwa zbiórka środków na terapię genową. Jej koszt to ok. 9,5 mln zł.

Podczas imprezy odbyły się licytacje ciekawych przedmiotów. Za 900 zł wylicytowana została koszulka z podpisem Łukasza Piszczka. Dużym powodzeniem cieszył się kiermasz ciast i smakołyków przygotowanych przez samych mieszkańców. Kiermasz był dostępny jeszcze w niedzielę.

Festyn pod chmurką dla Maciusia! - 10.10.2020 · fot. Grzegorz Załucki


Na scenie wystąpili m.in. Goczałkowicka Orkiestra Dęta, liderzy zespołu Skaldowie, wokaliści ze szkoły VoicePless, Grzegorz Poloczek i goście, Antek Smykiewicz, Magda, Chucho, zagrał też DJ Olek.

Festyn został zorganizowany przez Joannę Kuś (firma "Makuś"). Odbył się pod patronatem Gabrieli Plachy, wójta gminy Goczałkowice-Zdrój oraz Dariusza Skrobola, burmistrza Pszczyny.

Festyn pod chmurką dla Maciusia! - Antek Smykiewicz - 10.10.2020 · fot. Grzegorz Załucki


- Jestem dumna, że mieszkańcy Goczałkowic pokazali swoje wielkie serca. Dziękuję organizatorom za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia, wszystkim osobom zaangażowanym, wolontariuszom, lokalnym organizacjom, strażakom, wykonawcom, osobom, które piekły ciasta, każdemu, kto wsparł organizację festynu. Słowa podziękowania kieruję także do wszystkich, którzy zasilili zbiórkę na rzecz Maciusia - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

BM, ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj