pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 października 2020
  • 9 października 2020
  • wyświetleń: 47309

[FOTO] Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Woli. Sprawca pijany

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

W niedzielę, 4 października około godziny 16.30 na ul. Pszczyńskiej w Woli doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem Fiat Punto potrącił rowerzystę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Niestety, pomimo prowadzonej na miejscu przez służby medyczne akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować życia 46-latka podróżującego jednośladem.

Śmiertelny wypadek w Woli - 4.10.2020 · fot. 112Tychy


Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Fiat, jadąc w kierunku Bierunia, potrącił rowerzystę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkaset metrów dalej stracił panowanie nad autem i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna został ujęty przez świadków i przekazany w ręce policjantów.

Na miejsce wypadku zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe. Mimo prowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 46-letniego rowerzysty. Mężczyzna zmarł.

Wstępne badania wykazały, że kierujący Fiatem znajdował się w stanie nietrzeźwości - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W toku prowadzonych na miejscu czynności okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. 33-latek decyzją prokuratora został zatrzymany. Utrudnienia w ruchu trwały do późnych godzin wieczornych. Sprawcy śmiertelnego potrącenia rowerzysty grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek w Woli - 4.10.2020
Śmiertelny wypadek w Woli - 4.10.2020 · fot. 112Tychy


Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie pragnie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do ustalenia okoliczności i przebiegu zaistniałego wypadku drogowego w Woli w dniu 4 października. Podziękowania kierujemy w stronę świadków, jak i osób, które pomogły w ujęciu osoby podejrzanej o spowodowanie wypadku.

To Państwa postawa i szybka reakcja przyczyniły się do szybkiego ujęcia kierowcy. Dziękujemy wszystkim, którym nasze wspólne bezpieczeństwo nie jest obojętne. Jesteśmy wdzięczni za wzorową postawę obywatelską. Często, dzięki szybkiej reakcji świadków, jest możliwe zatrzymanie sprawcy popełnienia przestępstwa.

Pragniemy także podziękować lokalnym mediom i portalom społecznościowym, które mocno się zaangażowały i pomogły w nagłośnieniu naszego komunikatu.

Przypominamy, że "Nie reagujesz - akceptujesz" to hasło kampanii społecznej śląskiej policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa.

Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Pamiętaj: Masz wpływ na bezpieczeństwo! Nie zostawiaj życia na drodze!

BM, sid / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna, 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj