pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2020
  • wyświetleń: 3616

Szansa na 12 mln zł dofinansowania inwestycji w Goczałkowicach

Gmina Goczałkowice-Zdrój złożyła wnioski o dofinansowanie pięciu inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna wnioskowana wartość dofinansowania to prawie 12 mln zł. Pieniądze zostałyby przeznaczone na budowę zbiornika przeciwpowodziowego, infrastruktury drogowej, rozbudowę szkolnej infrastruktury sportowej, czy budowę nowego przedszkola i dodatkowego węzła przesiadkowego.

Gmina Goczałkowice-Zdrój złożyła wnioski o dofinansowanie na następujące zadania: budowa zbiornika przeciwpowodziowego w rejonie ul. Zimowej, remont i rozbudowa szkolnej infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1, budowa nowego przedszkola, a także kolejne etapy budowy centrum przesiadkowego (rozbudowa ul. Krzyżanowskiego oraz budowa węzła przesiadkowego przy ul. PCK wraz z parkingiem, drogą dojazdową i drogą dla pieszych oraz rowerzystów).

- Wiele inwestycji może ruszyć szybciej dzięki środkom zewnętrznym. Jest to duże wsparcie i szansa na realizację kolejnych, ważnych dla naszej gminy zadań. Dlatego korzystamy z tych możliwości. W ramach naboru o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożyliśmy wnioski o dofinansowanie pięciu inwestycji w Goczałkowicach - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie projektów inwestycyjnych realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Termin składania wniosków minął 30 września.

Łączna wnioskowana wartość dofinansowania inwestycji to 11 mln 873 tys. 655 zł. W przypadku pozyskania środków realizacja tych zadań planowana jest na lata 2020-2022.

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.