pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2020
  • wyświetleń: 5052

Gruzini kradli paliwo. Wpadli po kolizji w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Policjanci z Orzesza zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy w ubiegłym miesiącu ukradli paliwo ze śląskich stacji benzynowych na łączną kwotę blisko 2,5 tysiąca złotych. Kryminalni namierzyli ich, kiedy otrzymali informację, że pojazd którym się poruszali brał udział w kolizji na terenie powiatu pszczyńskiego.

Gruzini
Kradli paliwo. Wpadli przez kolizję w Pawłowicach · fot. Policja Śląska


Zatrzymani w miniony wtorek mężczyźni, to obywatele Gruzji w wieku 23 i 27 lat, obecnie mieszkający na terenie powiatu bielskiego. Jak informuje Ewelina Rojczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, do kolizji doszło 29 września w Pawłowicach, na newralgicznym odcinku drogi krajowej nr 81, na którym często dochodzi do wypadków. Na szczęście tym razem nie było osób rannych.

Kolizja na DK-81. Samochód dachował - 29.09.2020
Kolizja na DK-81. Samochód dachował - 29.09.2020 · fot. OSP Pawłowice


Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, Gruzini podróżując po całym Śląsku alfą romeo, kradli paliwo między innymi na stacjach w Orzeszu, Gliwicach oraz na terenie powiatu tarnogórskiego. Zawsze zachowywali się tak samo. Z pełnym spokojem i nie wzbudzając podejrzeń tankowali swój samochód, napełniając paliwem także plastikowe pojemniki, po czym szybko odjeżdżali.

Gruzini
Kradli paliwo. Wpadli przez kolizję w Pawłowicach · fot. Policja Śląska


Mężczyźni trafili do komisariatu, a następnie do policyjnego aresztu. W tym czasie śledczy gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Przyznali się do kradzieży i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli należącą do podejrzanych gotówkę.

Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

ar / pless.pl, źródło: Policja Śląska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj