pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2020
  • 1 października 2020
  • wyświetleń: 5727

[ZDJĘCIA] Wyróżniono osoby zasłużone dla gminy Miedźna

Podczas sesji Rady Gminy Miedźna przyznano "Miedźniańskie Ule" kobietom, które swoim postępowaniem i zaangażowaniem przyczyniły się do rozwoju życia gminy. W trakcie uroczystości nadano także tytuł "Honorowego Obywatela Gminy Miedźna".

XXV Uroczysta Sesja Rady Gmina Miedźna - 29.09.2020 · fot. UG Miedźna


Wyróżnienie - nagrodę otrzymały osoby ważne dla gminy i społeczności, niezwykłe, nietuzinkowe. To osoby, które poprzez swoje postępowanie, zaangażowanie i oddanie "serca dla gminy " zasłużyły się dla jej rozwoju, rozsławiając jej dobre imię. Uhonorowano osoby wybitne, niezwykłe, zaangażowane w sprawy gminy.

Tegorocznymi laureatkami nagrody "Miedźniański Ul" zostały Helena Malcher, Bronisława Niesyto i Stanisława Nycz. - "Miedźniański Ul" to wyróżnienie przyznawane osobom o "duszy artystycznej" wywodzące się z lokalnej społeczności, które poprzez swoje rozliczne talenty, umiejętności pokazują, że można, że warto tworzyć i ukazywać piękno otaczającego świata poprzez sztukę. Kultura bowiem jest częścią naszego życia, codzienności, jest ważna - łączy ludzi, kreuje nasze poglądy, opinie. Jest sposobem na poznanie otaczającego nas świata, uwrażliwia nas, daje możliwość przeżycia głębszych emocji. Niektórzy mówią też, że tworzenie kultury jest równie ważne jak budowanie infrastruktury miasta czy gminy - czytamy na stronie Urzędu Gminy Miedźna.

XXV Uroczysta Sesja Rady Gmina Miedźna - 29.09.2020
XXV Uroczysta Sesja Rady Gmina Miedźna - 29.09.2020 · fot. UG Miedźna


W trakcie XXV uroczystej sesji Rady Gminy Miedźna w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli przyznano także zaszczytny tytuł "Honorowego Obywatela Gminy Miedźna" ks. Leonowi Kraińskiemu. Tytuł ten nadawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla gminy, jej rozwoju, popularyzacji wiedzy, wspierających w sposób szczególny i wyjątkowy działania społeczności lokalnej. Osobom, których działalność przyczyniła się do wzrostu promocji gminy w dziedzinie życia społecznego, gospodarczego lub nauki i kultury. Niezwykłym osobowościom, które w sposób szczególny pokochały gminę.

Uroczystą laudację odczytała dr Danuta Kocurek. Wyróżnienie i nagrody wręczyli Przewodniczący Rady Gminy Miedźna Andrzej Kempny i Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka.

Sesja Rady Gminy Miedźna - 29.09.2020 · fot. Powiat


- Każdy z nas potrzebuje w życiu przewodnika. Potrzebuje kogoś na kim może się oprzeć, kogoś komu może powierzyć swoje troski. Myślę, że kto na swej drodze spotkał księdza Leona ma wielkie szczęście i jestem przekonana, że jeszcze nie jednej osobie poda swoją pomocną dłoń. Jestem dumna, że w gminie, w której mieszkam mamy kolejnego, tak zasłużonego obywatela - mówi Barbara Bandoła.

BM / pless.pl
źródło: Powiat, UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.