pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2020
  • wyświetleń: 3943

Powiat zakupił laptopy dla dzieci z pieczy zastępczej

Niemal 240 tys. zł pozyskał powiat pszczyński z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Ze środków zakupiono m. in. laptopy, sprzęt audiowizualny oraz środki ochrony osobistej dla rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu pszczyńskiego.

Powiat zakupił laptopy dla dzieci z pieczy zastępczej · fot. Powiat


48 laptopów, sprzęt audiowizualny, termometry, ozonatory i środki ochrony osobistej trafiają właśnie do dzieci wychowujących się w rodzinach zastępczych, a także podopiecznych Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" oraz wychowanków Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Ostoja" w Pszczynie.

Powiat pszczyński na realizację zadania otrzymał niemal 240 tys. zł dofinansowania. Środki pochodzą z funduszy europejskich oraz budżetu państwa.

- Sprzęt i środki ochrony osobistej przekazaliśmy już podopiecznym placówek. Głównym celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków epidemii w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

W najbliższym czasie placówki opiekuńczo-wychowawcze otrzymają meble i artykuły tekstylne do wyposażenia miejsc kwarantanny oraz urządzenia wielofunkcyjne. Te trafią także do rodzin zastępczych.

logotyp

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.