pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 2802

Wspinaj się z Diablakiem - relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Uczniowski Klub Sportowo - Turystycznego "Diablak" prowadzi zajęcia wspinaczkowe, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których jest to pierwszy kontakt z tym sportem. Tym razem zajęcia, które odbyły się 25 września, adresowane było tylko do drugiej klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łące. Po wcześniejszej prośbie pani wychowawczyni, udało się zebrać naszą kadrę i w piątkowe popołudnie uatrakcyjnić dzieciakom czas.

Wspinaj się z Diablakiem - relacja z zajęć 25.09.2020 · fot. UKST Diablak


Zajęcia odbywają się w Centrum Wspinaczkowym Primaroca w Bielsku-Białej. W czasie zajęć uczestnicy, którzy wcześniej już z nami wyjeżdżali doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Dzieciaki, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć.

W przypadku zainteresowania zorganizowaniem takich zajęć dla innych klas - prosimy o kontakt. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze.

Warto podkreślić, że wspinaczka pomaga w harmonijnym rozwoju, wzmacnia niemal wszystkie mięśnie ciała człowieka, działa na zwinność i kondycję fizyczną, a jednocześnie nadmiernie nie obciąża organizmu.

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 23 października, a szczegóły i zapisy na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
04.10.2020r. - wycieczka Beskid Żywiecki - Pilsko,
10.10.2020r. - wycieczka Tatry - Rysy (od Słowacji),
23.10.2020r. - wyjazd na ściankę wspinaczkową,
25.10.2020r. - wycieczka rodzinna w Beskid Śląski.

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj