pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 7933

Pszczyńscy badmintoniści najlepsi w Polsce!

Z odbywającej się w ostatni weekend w Łęcznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Badmintonie) pszczyńscy zawodnicy wrócili z pięcioma medalami. Indywidualne sukcesy zawodniczek przełożyły się na wynik całej drużyny - UKS Plesbad Pszczyna wygrał klasyfikację klubową. Śląsk zwyciężył w klasyfikacji województw.

UKS Plesbad Pszczyna na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - 25-27.09.2020 · fot. UKS Plesbad Pszczyna


Dwa złote medale wywalczyła Julia Pławecka. Już rok i dwa lata temu z Darią Zimnol wygrały turniej deblowy na OOM. Złoty medal wygrały po raz trzeci z rzędu. Drugie złoto zawisło na szyi Julii po finale gry mieszanej. Na boisku wystąpiła z Darią Zimnol, jednak po dwóch stronach siatki. W "siostrzanym" pojedynku, po trzech setach wygrała Julia razem z Szymonem Ślepeckim (LKS Technik Głubczyce). Darię wspomagał Jakub Melaniuk (UKS Unia Bieruń). Ciekawostką jest fakt, że obaj partnerzy pszczynianek wygrali także debla chłopców.

Już po półfinałach było wiadomo, że mistrzostwo Polski w grze podwójnej dziewcząt należy do UKS Plesbad Pszczyna. O mistrzostwo walczyły bowiem Julia Pławecka i Daria Zimnol z Antoniną Marszałek i Aleksandrą Wrońską. Po wyrównanej walce złoto zdobyły Julia Pławecka i Daria Zimnol. Brązowy medale dla UKS Plesbad Pszczyna wywalczyła jeszcze Aleksandra Wrońska w grze pojedynczej. Niewiele do medalu zabrakło także Gosi Muszyńskiej.

W klasyfikacji klubowej na I miejscu znalazł się UKS Plesbad Pszczyna. Pszczynianie zdobyli aż pięć medali - cztery złote, dwa srebrne i brąz.

- Jestem bardzo zadowolony. To historyczny wynik dla Plesbadu. Sukces na tej olimpiadzie to efekt kilkuletniej pracy bardzo wielu osób - mówi trener UKS Plesbad Pszczyna Damian Pławecki.

Na II miejscu wśród klubów uplasował się UKS Unia Bieruń, na III - UKS Hubal Białystok. W klasyfikacji województw zwyciężył Śląsk, wyprzedzając Mazowieckie i Podlaskie.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.