pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 28579

Koronawirus w ZS nr 1 w Pszczynie. Uczniowie i rodziny na kwarantannie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

W sobotę, 26 września dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie poinformowała organ prowadzący, tj. gminę Pszczyna o zakażeniu SARS-CoV-2 u jednego z nauczycieli ww. placówki.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie
W ZS nr 1 została wdrożona procedura nauczania hybrydowego · fot. BM / pless.pl


Nauczyciel był po raz ostatni obecny w szkole w czwartek, 24 września. Tego dnia prowadził zajęcia w dwóch klasach licealnych oraz w jednej klasie Szkoły Podstawowej nr 5, która mieści się w tym samym budynku. Po konsultacji lekarskiej nauczyciel został skierowany na wymaz, którego wyniki potwierdziły zarażenie.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i ustaloną z dyrektorami szkół procedurą, o zaistniałej sytuacji dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie powiadomiła wyznaczonego do kontaktu z jednostkami oświatowymi pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach.

Na podstawie opinii Sanepidu, od poniedziałku, 28 września do niedzieli, 4 października uczniowie trzech klas, których zajęcia prowadził zarażony nauczyciel, i ich rodziny mają przebywać na kwarantannie, o czym opiekunowie uczniów poinformowani zostali poprzez dziennik elektroniczny.

W placówce została wdrożona procedura nauczania hybrydowego. Uczniowie, którzy mieli bezpośredni kontakt z nauczycielem, przeszli na nauczanie zdalne. Lekcje dla pozostałych uczniów są prowadzone w trybie stacjonarnym.

- Zapewniam, że szkoła jest bezpieczna. W placówce wdrożono wszystkie wymagane procedury, a pracownicy i uczniowie stosują się do wytycznych i rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W salach, w których zakażony nauczyciel prowadził zajęcia, wykonywana jest dodatkowa dezynfekcja - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj