pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2020
  • wyświetleń: 3944

Trwa rozbudowa zaplecza sanitarno-sportowego w Łące

W Łące przy boisku piłkarskim trwa rozbudowa budynku zaplecza sanitarno-szatniowego. Na inwestycję gmina Pszczyna otrzymała w ubiegłym roku z Ministerstwa Sportu dofinansowanie w wysokości 566 tys. zł. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska.

Trwa rozbudowa zaplecza sanitarno-sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sanitarno-sportowego w Łące · fot. UM Pszczyna


Wiosną podpisana została umowa z wykonawcą robót tj. firmą: PPUH "GINEK" Grzegorz Oślizło, z siedzibą w Pawłowicach. W ramach inwestycji wymieniona zostanie także nawierzchnia wokół "Serca Wsi w Łące". Obecnie trwa rozbudowa budynku i infrastruktury przy boisku piłkarskim w Łące.

- Od wielu lat w ramach projektu Aktywna Pszczyna inwestujemy w rozwój infrastruktury sportowej. Środki zewnętrzne, po które sięga Gmina Pszczyna pozwalają na realizację większych przedsięwzięć. Dzięki nim możemy realizować takie zadania, jak w Łące, czy na Stadionie Miejskim im. Jana Larysza - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Zakres prac obejmuje m.in. rozbudowę istniejącego budynku zaplecza socjalno-sanitarnego (szatniowo-sanitarnego) o pomieszczenia szatni dla zawodników, pokoju dla sędziów, toalet dla kibiców oraz osób niepełnosprawnych, pomieszczenia gospodarczego, wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.