pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 4337

Okradł seniora, który chciał mu pomóc. Zatrzymała go policja

Policjanci zatrzymali 38-letniego obywatela Słowacji, mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który 2 września w jednym hipermarketów w Bielsku-Białej okradł seniora. Zatrzymanie było możliwe dzięki informacji uzyskanej po opublikowaniu w mediach jego wizerunku.

Policja zatrzymała obywatela Słowacji, który okradł seniora
Policja zatrzymała obywatela Słowacji, który okradł seniora · fot. KMP Bielsko-Biała


Do kradzieży doszło 2 września około godziny 18.30, na terenie C.H. Tesco przy ul. Stawowej w Bielsku-Białej. Do 74-latka podszedł nieznany mu mężczyzna, który zaoferował sprzedaż perfum, kamery i kompletu noży. Twierdził, że sprzedaje te rzeczy, bo potrzebuje gotówki, aby zakupić paliwo na powrót do Węgier. Pokrzywdzony nie chciał kupić tych przedmiotów, ale zaoferował pomoc w postaci przekazania niewielkiej kwoty gotówki. Kiedy przy bankomacie w wejściu na pasaż handlowy galerii chował kartę bankomatową do portfela, podejrzewany o kradzież mężczyzna wyrwał mu z ręki portfel z zawartością 2.300 zł i zbiegł.Sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu III w Bielsku-Białej. Moment kradzieży zarejestrowały sklepowe kamery, a stróże prawa zdecydowali się opublikować wizerunek poszukiwanego mężczyzny. W sobotę wieczorem w jednym z lokali przy ulicy 3 Maja w Bielsku-Białej ktoś rozpoznał mężczyznę, którego widział wcześniej w mediach. Natychmiast powiadomił dyżurnego bielskiej komendy, który na miejsce skierował stróży prawa z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej. Policjanci zatrzymali zaskoczonego 38-letniego obywatela Słowacji, mieszkańca powiatu pszczyńskiego.

W poniedziałek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. Śledczy po przeanalizowaniu sprawy zakwalifikowali ją jako kradzież szczególnie zuchwałą, za którą grozi wyższa odpowiedzialność karna. Prokurator objął 38-letniego Słowaka policyjnym dozorem, o jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

mp / pless.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.