pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 3880

UMKS Goczałkowice i Polonia Łaziska Górne w akcji dla Maciusia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

Coraz większej liczbie wydarzeń towarzyszy zbiórka pieniędzy na leczenie Maciusia Cieślika, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Podobnie było podczas ostatniego spotkania piłkarskiego UMKS Goczałkowice-Zdrój z Polonią Łaziska Górne w niedzielę, 20 września.

UMKS Goczałkowice i Polonia Łaziska Górne w akcji dla Maciusia Cieślika - 20.09.2020 · fot. UMKS Goczałkowice-Zdrój


Niedzielne spotkanie pomiędzy UMKS Goczałkowice-Zdrój a Polonią Łaziska Górne miało niecodzienny charakter. Młodzi zawodnicy - Orliki zagrali spotkanie w ramach tyskiej ligi okręgowej, gdzie oprócz zmagań na murawie motywem przewodnim była pomoc i wsparcie zbiórki dla Maciusia z Jankowic, który potrzebuje leku wartego 9 milionów złotych!

Zawodnicy z UMKS Goczałkowice-Zdrój oraz Polonii Łaziska Górne spotkanie rozpoczęli od wspólnego zdjęcia w towarzystwie Misia Maciusia, który został przekazany drużynie z Goczałkowic w celu rozpoczęcia akcji charytatywnej wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej oraz ich rodziców. Po wspólnym zdjęciu zawodników oraz osób zaangażowanych w akcję, młodzi piłkarze przebiegli połowę boiska w celu rozpoczęcia akcji pomocy.Teraz kluby z Goczałkowic-Zdroju oraz z Łazisk Górnych nominują do akcji wszystkie drużyny z powiatu pszczyńskiego. Zachęcają, by zespoły dziecięce i młodzieżowe przed rozpoczęciem spotkań ligowych przebiegły połowę boiska w celu propagowania akcji zbiórki pieniędzy dla Maciusia.

Zespół z Goczałkowic oraz z Łazisk Górnych zaprasza do inicjatywy następujące kluby: LKS Goczałkowice-Zdrój, Akademia Łukasza Piszczka, Iskra Pszczyna, LKS Mizerów, LKS Wisła Wielka, LKS Łąka, LKS Studzienice, Leśnik Kobiór, LKS Studzionka, Pniówek Pawłowice, Sokół Wola oraz Rury United.

Filmiki z zapisem wykonania zadania należy umieścić na portalach społecznościowych zespołów pod hashtagiem #dlamaciusia. Dla wszystkich drużyn, które wykonają zadanie przesyłamy wirtualnego Misia Maciusia. Gorąco zachęcamy wszystkich do wsparcia tej szlachetnej zbiórki.

- Pomoc drugiemu człowiekowi to ważny element naszego codziennego życia. Chcemy od małego pokazywać dzieciom, że nawet mały gest może w dużym stopniu pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie. Dlatego postanowiliśmy jako UMKS Goczałkowice-Zdrój oraz Polonia Łaziska Górne rozpocząć akcję pomocy dla Maciusia - mówią Adam Maćkowski oraz Eugeniusz Machoń z UMKS Goczałkowice-Zdrój.

W każdej chwili każdy z nas może wesprzeć zbiórkę:

Adam Maćkowski
źródło: UMKS Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj