pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 5096

Pszczyńscy badmintoniści z medalami Mistrzostw Polski

Brązowe medale z Mistrzostw Polski w Badmintonie, które odbywały się w dniach 17-19 września w Białymstoku przywożą zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna. Na trzecim stopniu podium stanęli w deblu Kornelia Marczak/ Dagmara Pękała (obie Plesbad) oraz w mikście Kornelia Marczak/ Adam Szolc (Hubertus Zalesie Górne).

Pszczyńscy badmintoniści z medalami Mistrzostw Polski · fot. UKS Plesbad Pszczyna


Po raz kolejny pszczyńscy zawodnicy udowodnili, że liczą się wśród elity. Warto podkreślić, że po drodze do małego finału zagrały trzy zacięte mecze.

- Miejsce na podium to z pewnością nagroda dla zawodników za ciężkie treningi. Tegoroczny sezon jest specyficzny, dlatego dobra gra naszych zawodników mobilizuje do dalszych treningów. Liczę, że w przyszłości wielokrotnie jeszcze będzie można usłyszeć o wychowankach UKS Plesbad Pszczyna - powiedział trener Damian Pławecki.

Warto przypomnieć, że na tydzień przed turniejem seniorów odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców do 23 lat, gdzie znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z Pszczyny. Tytuł Mistrzyń Polski zdobyły Kornelia Marczak i Dagmara Pękała. Z brązowym krążkiem powrócili Dagmara Pękała w singlu kobiet oraz Kornelia Marczak z Adamem Szolcem w mikście.

Pszczyńscy badmintoniści z medalami Mistrzostw Polski
Pszczyńscy badmintoniści z medalami Mistrzostw Polski · fot. UKS Plesbad Pszczyna


Komentarz Dagmary Pękały po MP młodzieżowców:

Od samego początku cel był jeden, aby przywieźć z Białegostoku medale Mistrzostw Polski. Gdy razem z Kornelią w grze podwójnej, przeszłyśmy do półfinału, gdzie stanęłyśmy naprzeciwko faworytek w walce o finał, od początku meczu czułyśmy, że jesteśmy w pełni sił i możemy wiele zdziałać. Wygrałyśmy pierwszego seta 21:18. W drugim secie natomiast, emocje wcale nas nie opuszczały, bo musiałyśmy ciągle gonić wynik do samego końca, nie poddając się. Z podniesioną do góry głową walczyłyśmy o każdy punkt. W drugim secie, przy lotce setowej dla przeciwniczek, przejęłyśmy inicjatywę i od wyniku 20:15 zaczęłyśmy zdobywać punkt za punktem, aż do wyrównania wyniku 20:20. Emocje były ogromne, ale nie dawałyśmy się im ponieść. W pełnym skupieniu nie pozwoliłyśmy przeciwniczkom zdobyć już ani jednego punktu i set zakończył się 22:20 dla nas. Jest to niesamowite uczucie wygrać półfinał i przejść do finału Mistrzostw Polski - wielka radość i łzy szczęścia... coś niesamowitego. W grze pojedynczej kobiet, w walce o medal, emocje nie dawały odpocząć. Grałam ponad godzinę, na pełnych obrotach i tyle ile sił miałam nogach, co poskutkowało zwycięstwem pierwszego seta 21:18, ale w drugim secie przeciwniczka nie dała za wygraną i przegrałam go 18:21. Rozpoczął się set finałowy. Obie byśmy zawzięte szłyśmy punkt za punktem, ponieważ wola walki była ogromna. Dzięki skupieniu i niezłomności, w końcówce finałowego seta, przy stanie 24:25, w kluczowej akcji, zdobyłam decydujący punkt i wygrałam trudne starcie z przeciwniczką 26:24. To był bardzo ciężki mecz - mecz życia i serce pozostawione na korcie.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.