pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 2770

[FOTO] Słoneczna Rycerzowa z Diablakiem w cieniu Tatr

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W słonecznej, ciepłej pogodzie odbyła się kolejna w tym roku wycieczka rodzinna, zorganizowana dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego (i nie tylko) przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak".

Słoneczna Rycerzowa z Diablakiem - 20.09.2020 · fot. UKST Diablak


W niedzielę 20 września liczna grupa turystów, od małych po dojrzałych, udała się w Beskid Żywiecki. Celem wycieczki było zdobycie Wielkiej Rycerzowej (1226m n.p.m.). Dzięki słonecznej pogodzie wszyscy turyści przeszli zaplanowaną trasę: Soblówka - Wielka Rycerzowa - Przełęcz Halna (bacówka) - Mała Rycerzowa - Soblówka, łącznie 12km i 670m sumy podejść.

Przez znaczną cześć wycieczki wszystkim towarzyszyły piękne widoki, m.in. na Tatry, Beskid Mały, Żywiecki i Śląski. Po zdobyciu szczytu wszyscy mogli nacieszyć się z sprzyjających warunków pogody i przyrody i odpocząć oraz posilić się w Bacówce na Rycerzowej. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami topografią terenu oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego. Niedzielnym popołudniem zadowolona grupa bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak".

Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo wspólnie możemy więcej. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

26 września - wycieczka w Tatry - Czerwone Wierchy,
4 października - wycieczka w Beskid Żywiecki - Pilsko,
10 października - wycieczka w Tatry - Rysy (od Słowacji),
23 października - wyjazd na ściankę wspinaczkową,
25 października - wycieczka rodzinna w Beskid Śląski,

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj