pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2020
  • wyświetleń: 2620

[ZDJĘCIA] Wspinaj się z DIABLAKiem - relacja z zajęć

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W piątek, 18 września br. odbyły się kolejne w tym roku zajęcia na ściance wspinaczkowej, organizowane w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego "DIABLAK".

Wspinaj się z DIABLAKiem - relacja z zajęć.


Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego. Klub prowadzi zajęcia wspinaczkowe, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których jest to pierwszy kontakt z tym sportem. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - DZIĘKUJEMY!

Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć.

Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze. Warto podkreślić, że wspinaczka pomaga w harmonijnym rozwoju, wzmacnia niemal wszystkie mięśnie, działa na zwinność i kondycję fizyczną a jednocześnie nadmiernie nie obciąża organizmu.

Zajęcia odbywają się w Centrum Wspinaczkowym PRIMAROCA w Bielsku-Białej.
Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 23 października 2020r. a szczegóły i zapisy na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 26.09.2020r. - wycieczka TATRY - Czerwone Wierchy
  • 04.10.2020r. - wycieczka Beskid Żywiecki - Pilsko
  • 10.10.2020r. - wycieczka TATRY - Rysy (od Słowacji)
  • 23.10.2020r. - wycieczka wyjazd na ściankę wspinaczkową
  • 25.10.2020r. - wycieczka RODZINNA Beskid Śląski


Zapraszamy

UKST "DIABLAK"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj