Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2020
  • wyświetleń: 11976

[FOTO] Najlepsi uczniowie szkół powiatowych otrzymali stypendia

Uczennica Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie oraz absolwent I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie zostali tegorocznymi stypendystami starosty pszczyńskiego.

Stypendium starosty - 17.09.2020 · fot. Powiat


Natalia Saja i Marcin Wróbel to laureaci tegorocznych Stypendiów Starosty Pszczyńskiego za wybitne osiągnięcia i sukcesy edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020.

- Nagradzamy zdolnych uczniów i motywujemy ich do dalszej pracy. Jestem dumna, że do szkół powiatowych uczęszczają tak bystre i utalentowane młode osoby - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Natalia Saja to uczennica Technikum nr 3 Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. W poprzednim roku szkolnym uzyskała wysoką średnią ocen i została finalistką VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Uniwersytet Łódzki.

Stypendium starosty - 17.09.2020
Stypendium starosty - 17.09.2020 · fot. Powiat


Z kolei Marcin Wróbel to absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Otrzymał tytuł finalisty XXVII Olimpiady Informatycznej, XVII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych oraz Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego. Naukę w liceum ukończył z wyróżnieniem.

Stypendia Starosty Pszczyńskiego przyznawane są uczniom pobierającym naukę w szkołach prowadzonych przez powiat pszczyński. Trafiają do laureatów lub uczestników przedmiotowych olimpiad międzynarodowych lub laureatów, finalistów konkursów, olimpiad naukowych, przedmiotowych oraz związanych z kształceniem w zawodzie na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym, organizowanych przez ministra edukacji narodowej, kuratora oświaty, uczelnie wyższe oraz inne instytucje działające na rzecz oświaty i nauki.

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj