pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2020
  • 4 października 2020
  • wyświetleń: 11402

[WIDEO] Wojciech Wilkosz: z kubkiem kawy i medalem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ciekawi ludzie powiatu pszczyńskiego - sezon 2020" podaj

Gdzie w Pszczynie można spotkać wilka? Znajdziemy go nieopodal zamku, najczęściej w sezonie wiosenno-letnim, zwykle wychodzi do ludzi w weekendy. Wyprowadza wtedy z garażu swoją rikszę, pakuje kawowy asortyment i mozolnie pedałuje w górę ulicy Piastowskiej, by przemknąć przez rynek i ulokować się tuż przy zamkowej polanie.Wilk, który od kilku sezonów serwuje kawę w pszczyńskim plenerze, to nikt inny jak Wojtek Wilkosz. Jest on posiadaczem najbardziej charakterystycznego pojazdu z serwisem do kawy - stylowej rikszy, sygnowanej stworzoną przez siebie marką Coffee Wolf. W branży gastronomicznej Wojtek siedzi od 15 lat, czyli dokładnie połowę swojego życia. Pracował m.in. w restauracjach "Stara Piekarnia" i "Punkt Gastronomiczny", gdzie poza pracą kelnera i kierownika sali, zgłębiał również tajniki sztuki parzenia kawy. W końcu w 2017 roku zdecydował się na otwarcie własnego biznesu. Postawił na mobilną kawiarenkę.

Coffee Wolf serwuje kawę, jakiej nie wypijemy nigdzie indziej. Kawa ta jest wypalana w lokalnej palarni We Coffee w Kaniowie na specjalne zamówienie. Na stuprocentową arabicę składają się ziarna pochodzące w 70% z Indii i w 30% z Peru. Charakterystyczny smak i aromat nadaje jej indyjski malabr. Ziarna suszą się kilka tygodni blisko morza, dopieszczane przez monsunowe wiatry i deszcze. Dzięki temu możemy odtworzyć niepowtarzalny charakter kawy przechowywanej i przewożonej do Europy na XVI-wiecznych statkach.

Jak nietrudno się domyślić Wojtek Wilkosz wie na temat kawy i sztuki jej parzenia bardzo wiele. Podczas realizacji materiału opowiedział nam mnóstwo interesujących faktów i ciekawostek z tej dziedziny. Niestety nie jesteśmy w stanie zawrzeć ich wszystkich w kilkuminutowym materiale, ale głodnych wiedzy i spragnionych dobrej kawy, nawet przygotowanej w domu, odsyłamy po wskazówki do Coffee Wolf. Rikszę z kawą Wojtka możemy spotkać głównie w weekendy, prawie tuż pod zamkiem, na początku głównej alei parkowej.

Parzenie kawy to niejedyna rzecz, którą zajmuje się Wojtek. Wraz z żoną prowadzi również firmę Full Clean, która oferuje kompleksowe czyszczenie tapicerki samochodowej. Podobnie, jak w przypadku kawy, i ta działalność ma charakter mobilny! W wolnych chwilach nasz bohater zdobywa także mistrzostwa i medale. Od dziecka interesował się sportem i uprawiał różne dyscypliny. Najdłużej związany był z badmintonem. Obecnie gra w crossmintona, będącego mieszanką badmintona, tenisa i squasha. Jest złotym medalistą Mistrzostw Polski w grze mieszanej oraz brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Tworzy zgrany team z najlepszą zawodniczką Polski, Martą Urbanik. Gra w klubie Speed Club Brzeszcze.

Ela, ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ciekawi ludzie powiatu pszczyńskiego - sezon 2020

W życiu zajmują się różnymi rzeczami, ale łączy ich jedno - są inspirującymi postaciami związanymi z Pszczyną i okolicznymi miejscowościami. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ciekawi ludzie powiatu pszczyńskiego - sezon 2020" podaj