pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 3868

Zapoznaj się z projektami złożonymi w ramach Budżetu Obywatelskiego

Wszystkie projekty złożone w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego przeszły weryfikację. Na 37 propozycji lokalnych, tylko jedna została zaopiniowana negatywnie. Złożono również 8 wniosków ogólnogminnych, które przeszły pozytywną ocenę.

Przy Sercu Wsi w Porębie powstał nowy plac zabaw
Nowy plac zabaw przy Sercu Wsi w Porębie · fot. UM Pszczyna


W propozycjach ogólnogminnych znajdziemy m.in. wykonanie otoczenia Domu Ojca Pio, zagospodarowanie terenów zielonych na granicy trzech osiedli: Kolonia Jasna, Piastów i Siedlice czy budowę samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Natomiast wśród inwestycji lokalnych są takie pomysły jak: oświetlenie chodnika od ul. Bratków do alei parkowej (os. Piłsudskiego), pracownia chemiczna w Szkole Podstawowej w Ćwiklicach, place zabaw w Wiśle Wielkiej, remont Ośrodka Kultury w Czarkowie, cykl spotkań z kulturą (os. Stara Wieś) czy ogród społeczny w Wiśle Małej.

Na stronie internetowej www.budzet.pszczyna.pl można zapoznać się ze wszystkimi pomysłami. Głosowanie odbywać się będzie w dniach 6-19 października. Pod koniec listopada poznamy ostateczne wyniki głosowania. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono 2,5 mln zł.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.