pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2020
  • 26 września 2020
  • wyświetleń: 8592

Dorota Brauntsch z Kryształową Kartą Polskiego Reportażu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dorota Brauntsch - Ceglane domy ziemi pszczyńskiej" podaj

Sukces pszczyńskiej reportażystki! Dorota Brauntsch otrzymała Kryształową Kartę Polskiego Reportażu w kategorii Nagroda Publiczności za książkę "Domy bezdomne" w konkursie na Najlepszą Książkę Reporterską 2019 roku. Konkurs organizowany jest od kilku lat w ramach Festiwalu Reportażu w Lublinie.

Dorota Brauntsch
Dorota Brauntsch uhonorowana przez czytelników Kryształową Kartą Polskiego Reportażu · fot. Dorota Brauntsch / Facebook


Festiwal Reportażu w Lublinie to trzy dni spotkań, warsztatów, czytelni reportażu. Towarzyszy mu konkurs na Najlepszą Książkę Reporterską. Organizatorem wydarzenia jest Radio Lublin.

Jury w składzie: Grzegorz Filip, Agata Koss-Dybała, Rafał Szczerbakiewicz nominowało w tym roku pięć książek. Wśród nich znalazły się:

  • Dorota Brauntsch, "Domy bezdomne", Wydawnictwo Dowody na Istnienie,
  • Joanna Gierak-Onoszko, "27 śmierci Toby’ego Obeda", Wydawnictwo Dowody na Istnienie,
  • Katarzyna Kobylarczyk, "Strup. Hiszpania rozdrapuje rany", Wydawnictwo Czarne,
  • Grzegorz Stern, "Borderline. Dwanaście podróży do Birmy", Wydawnictwo Czarne,
  • Dionisios Sturis, Ewa Winnicka, "Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey", Wydawnictwo Czarne.


Książka Brauntsch została doceniona w plebiscycie publiczności, który trwał do 23 września. Finał i przyznanie nagród miały miejsce 24 września.

- Dziękuję Wam najdrożsi czytelnicy - to Wasza i tylko Wasza zasługa - napisała na swoim Facebooku Dorota Brauntsch tuż po odebraniu nagrody.

Loading...

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dorota Brauntsch - Ceglane domy ziemi pszczyńskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dorota Brauntsch - Ceglane domy ziemi pszczyńskiej" podaj