pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 5055

Trwa budowa drogi, która połączy ulice Zieloną i Borowinową

Do końca listopada wybudowany zostanie odcinek drogi, który połączy ulice Zieloną i Borowinową, z chodnikiem i parkingiem.

Budowa łącznika Borowinowa-Zielona - 09.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Pomiędzy ulicą Zieloną a Borowinową rozpoczęły się prace budowlane, których celem jest połączenie tych ulic. Trwają roboty ziemne, budowana jest kanalizacja deszczowa. Wszystko powinno być gotowe do końca listopada. Inwestycja poprawi komunikację w tej części Goczałkowic. Pojawią się też nowe miejsca parkingowe.

W ramach zadania inwestycyjnego wybudowana zostanie droga o szerokości 6 m i długości 263 mb - od końca ul. Borowinowej do ul. Zielonej, gdzie powstanie nowe skrzyżowanie. Ponadto, powstanie chodnik o długości 240 mb, parking z 54 miejscami postojowymi oraz zatoka autobusowa. Wykonane zostaną też oświetlenie drogi, odwodnienie na długości prawie 300 mb oraz przykanaliki (prawie 100 mb).

Prace za 1 mln 561 tys. 908 zł 74 gr wykonuje firma Drogród z Ćwiklic. - Budowa łącznika w 50% finansowana jest ze środków zewnętrznych. Pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości prawie 800 tys. zł - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.